Gracze Fortnite zdezorientowani przez boty - kto jest żywym zawodnikiem, a kto nie?

Nigdy nie ma pewności.

Wraz z rozpoczęciem Drugiego Rozdziału Fortnite, Epic Games wprowadziło do gry boty, czyli zawodników sterowanych przez sztuczną inteligencję. Gracze nie wiedzą tym samym, kiedy mają do czynienia z realnymi użytkownikami. W internecie trwa dyskusja na temat słuszności rozwiązania.

Zaczęło się od meczu wprowadzającego w Drugi Rozdział, który z łatwością wygrało większość graczy - nawet początkujących. Według niepotwierdzonych informacji, w rozgrywce znajdowało się wtedy aż 90 botów, a tylko 10 żywych graczy. Wszystko po to, by ułatwić zadanie i umilić pierwsze chwile nowego etapu rozgrywek.

Sztuczna inteligencja kieruje zawodnikami jednak nie tylko podczas pierwszego meczu - boty mogą pojawić się w każdej rozgrywce. Gracze nigdy nie mają pewności, czy przed chwilą wyeliminowali automat czy realne zagrożenie.

„Zapomniałem, że do Fortnite dodali boty. A myślałem, że zabiłem 6 osób z rzędu” - napisał użytkownik Twittera. „Wcale nie czuję się dobrze z tym, że eliminuję całą drużynę sztucznych graczy” - dodał inny.

for1
Nie do końca wiadomo, od czego zależy liczba botów w meczu

„Wszyscy chwalicie się zabójstwami w Fortnite, kiedy wiecie, że połowa z nich to były boty” - przypomina kolejny tweet.

Boty nie są w żaden sposób oznaczone przez grę. Tak jak żywi użytkownicy, mają różne skiny, a także wiarygodne pseudonimy, więc w ogniu walki są trudne do rozpoznania. Niektórzy gracze twierdzą, że wpadają w niezdrową praktykę oceniania zachowania każdego spotkanego zawodnika i próby skategoryzowania postaci.

Automat zachowuje się jednak w dość charakterystyczny sposób: strzela do nieistniejących wrogów, a kiedy już obierze faktyczny cel, rzadko trafia. Niektórzy wykorzystują tę sztuczkę, by nabrać innych, że są botami. Gdy ciekawski gracz podchodzi, zostaje natychmiast wyeliminowany.

Zobacz: Fortnite Battle Royale - poradnik dla początkujących

Nie wszyscy są niezadowoleni z nowego systemu. Na Twitterze wypowiadają się też gracze, którzy dziękują Epic Games za boty, ponieważ dopiero teraz mają szansę na komfortową zabawę w dość wymagającej dotychczas produkcji.

Źródło: Polygon

Następnie: Call of Duty: Modern Warfare - dynamiczny motyw na PS4 dostępny za darmo

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami