Call of Duty: Modern Warfare bez wersji na PS Store w Rosji

Wersja cyfrowa tylko na Battle.net i Xbox Store.

Przedstawiciele Activision poinformowali, że Call of Duty: Modern Warfare nie trafi do sprzedaży na PlayStation Store w Rosji. Cyfrowa wersja będzie dostępna na PC i Xbox One.

Nie zaznaczono, czy decyzja Sony dotyczy także wersji pudełkowych - choć te gracze mogliby kupić za granicą, nie zwracając uwagi na ewentualne braki w rosyjskich sklepach.

Nie wiadomo, dlaczego podjęto taką decyzję. Produkcja zniknęła jednak pierwotnie z cyfrowego sklepu PS4 już po testach beta we wrześniu.

„To fikcyjna gra, stworzona po to, by zapewnić rozrywkę i opowiedzieć angażującą historię. Sony Interactive Entertainment zdecydowało się nie sprzedawać Modern Warfare na PS Store w Rosji w obecnym okresie” - czytamy w komentarzu Activision.

Warto podkreślić, że w kampanii nowego Call of Duty pojawia się między innymi wątek okupacji fikcyjnego Urzikstanu przez Rosję. Jest też wątek bombardowania miasta przez wojska rosyjskie.

Nowe Modern Warfare debiutuje 25 października.

Następnie: Gry EA mogą powrócić na Steam

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami