Pokemon Go otrzyma tryb online PvP w 2020 roku. Walka z trenerami z całego świata

Wyczekiwana funkcja.

Na początku 2020 roku Pokemon Go otrzyma aktualizację, która wzbogaci grę o możliwość walki z obcymi trenerami z całego świata, czyli online PvP - wynika z wpisu firmy Niantic na oficjalnym blogu.

Aktualnie gracze mogą toczyć bój tylko „lokalnie”, czyli znajdując się blisko siebie. Jedynym sposobem na walkę na odległość jest rozwój współczynnika przyjaźni z konkretnym trenerem. Z opcji korzysta więc niewiele osób.

pok1
Są też oczywiście walki w tzw. Gymach, ale broniącym Pokemonem kieruje tutaj sztuczna inteligencja

Nowy system PvP otrzyma nazwę GO Battle League. Niantic twierdzi, że gracze nie będą mogli po prostu siedzieć w domu i brać udziału w kolejnych walkach. Liga ma zachęcić użytkowników do wyjścia z mieszkania i spaceru.

Szczegóły nie są znane, ale z wpisu wynika, że trenerzy będą musieli najpierw zdobyć zaproszenie do Ligi, być może odwiedzając dany punkt. Deweloperzy zaznaczyli też, że nie zabraknie systemu rankingowego.

Zobacz: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Pokemon Go zadebiutowało w 2016 roku, ale od czasu premiery twórcy dodali mnóstwo nowych funkcji i możliwości, a przede wszystkim kolejne generacje Pokemonów. Gra jest dostępna za darmo na urządzeniach mobilnych.

Źródło: Niantic

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Age of Empire 4 - Poradnik, Solucja

Jak grać, rozwijać bazę, wygrywać potyczki i przejść wszystkie misje.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami