PewDiePie zbanowany w Chinach

Za memy z prezydentem.

Felix Kjellberg, znany szerzej jako PewDiePie, został zbanowany w Chinach. Stało się to po publikacji materiału wideo, w którym wspomniał o protestach w Hongkongu i wyświetlił kilka memów z prezydentem Państwa Środka.

Większość grafik przedstawiała porównania chińskiego polityka do Kubusia Puchatka. Takie zestawienie Xi Jinpinga ze słynnym misiem jest jednym z ulubionych żartów antyrządowych obywateli.

Postać ta to drażliwy temat, na który cenzura reaguje ostro - dla przykładu, film „Krzysiu, gdzie jesteś?” nie został w ogóle dopuszczony do dystrybucji przez urzędników.

PewDiePie przeprosił tylko swoich chińskich widzów, którzy mogą mieć teraz trudniejszy dostęp do jego materiałów. Poza tym, nie przejął się zanadto banem.

china_censor_xi_jinping_winnie_the_pooh_meme_770x433

Kjellberg nawiązał w jednym z vlogów do tematu Chin po tym, jak Blizzard zbanował esportowca za publiczne wsparcie protestujących w Hongkongu podczas streamu z turnieju.

Następnie: Pokemon Go otrzyma tryb online PvP w 2020 roku. Walka z trenerami z całego świata

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami