Xbox Scarlett pozwoli na rozgrywkę w 4K, ale również w 120 FPS - zapewnia Microsoft

Żadnych kompromisów.

W czerwcu poznaliśmy już pierwsze oficjalne informacje o następcy Xboksa One, ale teraz Aaron Greenberg z Microsoftu ponownie obiecuje, że konsola umożliwi rozgrywkę w rozdzielczości 4K, a także 120 FPS.

„W następnej generacji zobaczycie znaczące ulepszenie procesora, ponieważ naprawdę nie chcemy iść na żadne kompromisy, jeśli chodzi o liczbę klatek na sekundę. Tak, 4K będzie możliwe, ale tak samo będzie możliwe 120 FPS. Takiej mocy nie widuje się dzisiaj - powiedział magazynowi Xbox dyrektor naczelny działu marketingu w Microsofcie.

xbox1
Niektórzy deweloperzy twierdzą, że to największy skok mocy obliczeniowej w historii

Z kontekstu wypowiedzi nie można niestety wywnioskować, czy 4K i 120 FPS będą możliwe do uruchomienia jednocześnie, jednak wydaje się to mało prawdopodobne - szczególnie przy dużych, wymagających graficznie tytułach wysokobudżetowych.

Przypomnijmy, że sama konsola wyświetli obraz nie tylko w 4K, a nawet 8K. W tym przypadku mowa zapewne jedynie o wideo - wciąż czekamy na szczegółowe informacje.

Podobnie jak Xbox Scarlett, PS5 również zaoferuje 8K, szybki dysk SSD i obsługę ray tracingu. Premiera obu konsol pod koniec 2020 roku.

Źródło: WCCFtech

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Nowe promocje w PS Store

Przecena na wszystkie wersje Ghost Recon Breakpoint.

Sony nazywa PS5 "najszybszą konsolą na świecie"

Producent wydaje się być pewny swego.

Enchanted Portals plagiatem Cuphead? Gracze krytykują niezależny projekt

Produkcja mocno przypomina słynną platformówkę.

Sony pracuje nad pełną wsteczną kompatybilnością na PS5

Konsola może nie obsłużyć wszystkich gier z PlayStation 4?

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami