Samsung chce sprzedać nawet 6 mln składanych smartfonów w 2020 roku

Ambitny plan.

Samsung chce sprzedać 5-6 mln egzemplarzy składanych smartfonów w 2020 roku - poinformował koreański serwis ET News. Oddział firmy, Samsung Display, szuka też sposobów na przyspieszenie produkcji tego typu urządzeń.

Samsung Galaxy Fold, pierwszy składany telefon koreańskiego producenta, zadebiutował oficjalnie 6 września, a od kilku dni jest też dostępny w Polsce - w cenie niemal 9 tys. zł.

00096XJ10DWGLL8E_C122_F4

Fold miał wejść na sklepowe półki w kwietniu, ale debiut przełożono na późniejszy termin po odkryciu usterek ekranu przez recenzentów, którzy otrzymali niemal finalne wersje do testów.

Ekran składanego smartfona wciąż pozostaje bardziej podatny na wgniecenia i rysy niż tradycyjne wyświetlacze, ponieważ wykonano go ze specjalnego plastiku, a nie ze szkła.

Do tej pory sprzedano już podobno 500 tys. egzemplarzy Folda. Według nieoficjalnych doniesień, druga generacja serii ma być wprowadzona na rynek już wiosną.

W 2018 roku sprzedano ponad 19 mln egzemplarzy flagowego modelu Galaxy S9. Cel Samsunga dotyczący 6 mln sprzedanych Foldów wydaje się w porównaniu z osiągami tradycyjnych smartfonów niezwykle ambitny.

Źródło: GSM Arena

Następnie: PlanetSide 3 potwierdzone - gra "większa i ambitniejsza" niż druga część

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami