PlanetSide 3 potwierdzone - gra "większa i ambitniejsza" niż druga część

Data premiery nieznana.

Studio Daybreak Game Company ujawniło w oficjalnym blogu, że wydana w fazie wczesnego dostępu strzelanka PlanetSide Arena to „pomost” do powstania pełnoprawnej odsłony serii, a więc PlanetSide 3. Potwierdzono tym samym prace nad grą.

PlanetSide Arena służy deweloperom do wypróbowania nowych rozwiązań i stylów rozgrywki, a także wprowadzeniu w fabułę kolejnej części cyklu.

ps1
PlanetSide wyróżnia się wielkością map

Data premiery nie jest znana. Twórcy twierdzą jednak, że w PlanetSide 3 opuścimy planetę Auraxis, tocząc bitwy na wielką, galaktyczną skalę, eksplorując, kolonizując i podbijając wrogie tereny. Deweloperzy podkreślają, że projekt jest większy i ambitniejszy niż druga część serii.

Daybreak Game Company kontynuuje jednak rozwój darmowego PlanetSide 2. Zespół odpowiedzialny za grę zasilili ostatnio nowi programiści, projektanci i artyści.

Planetside Arena doczeka się z kolei trybu bardziej przypominającego główną serię. Aktualnie gra skupia się na rozgrywce battle royale.

W ostatnich latach przez studio Daybreak przeszły fale zwolnień. Kilku pracowników straciło pracę jeszcze w tym miesiącu, wcześniej w kwietniu i grudniu. Studio to twórcy nie tylko PlanetSide, ale też H1Z1.

Sama seria PlanetSide to futurystyczne strzelanki sieciowe, które wyróżniają się skalą potyczek. Na ogromnych mapach bój toczą setki graczy. Druga część zadebiutowała w 2012 roku i jest dostępna na PC i PS4. PlanetSide 2 i PlanetSide Arena można pobrać za darmo.

Źródło: Daybreak Games

Następnie: Humble Monthly przekształci się w Humble Choice - abonenci sami wybiorą gry

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami