Star Wars Jedi: Fallen Order - pierwsze opinie i obszerny gameplay

Udany system walki i nie tylko.

Wybrane redakcje mogły niedawno zapoznać się z fragmentem wczesnej wersji Star Wars Jedi: Fallen Order. Z opinii dziennikarzy wyłania się obraz jednej z najlepszych gier w uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Jest też obszerny gameplay opublikowany przez Game Informer.

Przedstawiciele mediów spędzili z produkcją trzy godziny, podczas których zwiedzili łącznie trzy planety - Kashyyyk, Dathomir oraz Zeffo. Ta ostatnia jest zupełnie nowym globem, przygotowanym na potrzeby tytułu przez Respawn Entertainment.

Dziennikarze przekonują, że pozycja jest „znacznie większa i głębsza” niż mogliby oczekiwać gracze. Podkreśla, że gra przypomina God of War z 2018 roku, łącząc liniową rozgrywkę z planszami o półotwartej konstrukcji.

Poszczególne światy można eksplorować w dowolnej kolejności, nie tylko wykonując zadania główne, ale i odkrywając ukryte sekrety. Poszukiwanie tajemnic zostanie nagrodzone punktami umiejętności oraz przedmiotami kosmetycznymi dla bohatera i towarzyszącego droida.

Zobacz: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik, misje i sekrety

Niektórzy zaznaczają zaś, że Star Wars Jedi: Fallen Order nie rewolucjonizuje gatunku, ale wciąż oferuje „ekscytującą” zabawę. Twórcy udanie zapożyczają najlepsze elementy z innych produkcji, okraszając całość kanoniczną historią w kosmicznym uniwersum.

sw_jedi_fallen_order_walka
Walka odegra istotną rolę

Część uważa, że to jeden z najlepszych tytułów w świecie „Gwiezdnych Wojen” od dziesięciu lat, przywracając wiarę w gry z Jedi i Sithami. Zwracają jednak uwagę na problemy z sekwencjami zręcznościowymi, w tym koniecznością wykonywania precyzyjnych skoków.

Większość chwali walkę, twierdząc, że to jeden z najmocniejszych elementów projektu. Starcia wymagają nie tylko wyprowadzania ataków, ale też umiejętnego blokowania i unikania wrogiej ofensywy, tym bardziej, że - przynajmniej na początku - bohater ma niską odporność.

sw_jedi_fallen_order_platformowe
Nie zabraknie sekwencji zręcznościowych

Zobacz: Star Wars Jedi: Fallen Order (Upadły Zakon) - premiera i najważniejsze informacje

W kwestii pojedynków twórcy czerpią inspirację z cyklu Dark Souls. Gra zaoferuje jednak cztery poziomy trudności, by każdy mógł cieszyć się przygodą - poszczególne stopnie będą różniły się czasem potrzebnym na udane sparowanie ciosu.

Star Wars Jedi: Fallen Order zadebiutuje 15 listopada na PC, PS4 i Xbox One.

Następnie: Call of Duty: Modern Warfare z darmowymi mapami i Karnetem Bojowym zamiast płatnych DLC i lootboxów

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami