Capcom przywróci więcej klasycznych serii

Zatrudni w tym celu kolejnych deweloperów.

Przedstawiciele firmy Capcom poinformowali w oficjalnym raporcie z działalności wydawniczej, że studio ma zamiar „przywrócić do życia uśpione marki”, które nie doczekały się od lat nowych odsłon czy odświeżonych wersji.

Nie sprecyzowano, o jakie serie gier chodzi. Zaznaczono jednak, że w działaniach związanych z rozwojem firmy warto promować „wykorzystywanie remake'ów”. Może więc chodzić o produkcje w stylu Resident Evil 2 z początku 2019 roku.

„Przywrócimy uśpione marki, które nie doczekały się w ostatnim czasie nowych gier, poprzez zwiększenie liczby naszych deweloperów” - dodali przedstawiciele firmy, podkreślając znaczenie zatrudnienia nowych twórców.

Capcom posiada prawa do wielu klasycznych seri, które cieszyły się kiedyś popularnością. To chociażby Dino Crisis czy seria bijatyk Darkstalkers lub Okami inspirowane serią The Legend of Zelda.

Dino_Crisis_wallpaper_from_DeviantArt_Sk8terwawa_672x372
Poprosimy remake Dino Crisis!

Firma przypomniała też o wielkim sukcesie Monster Hunter World. Już jakiś czas temu potwierdzono, że trwają już prace nad nową częścią Resident Evil.

Źródło: Capcom

Następnie: Star Wars Jedi: Fallen Order celuje w 60 FPS na PS4 Pro i Xbox One X

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami