Call of Duty: Modern Warfare z darmowymi mapami i Karnetem Bojowym zamiast płatnych DLC i lootboxˇw

Pojawi się podział na sezony.

Activision po raz kolejny potwierdziło, że dodatkowe treści do Call of Duty: Modern Warfare udostępni za darmo. Ujawnione też, że w grze pojawi się Battle Pass, czyli odpowiednik Karnetu Bojowego z Fortnite - system zastąpi płatne DLC i lootboxy.

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, wydawane po premierze mapy oraz tryby rozgrywki otrzyma bezpłatnie każdy nabywca produkcji. Ponadto jednocześnie trafią na wszystkie platformy docelowe strzelanki.

cod_mw_kampania1
Call of Duty: Modern Warfare to próba zresetowania współczesnej odnogi cyklu

Zrezygnowano też ze znanych z poprzednich części płatnych DLC i lootboxów (skrzynek z losową zawartością) na rzecz tak zwanego Battle Pass, który jednak trafi do gry dopiero po debiucie. Ujawnione informacje sugerują, że pozwoli odblokowywać elementy wyposażenia gromadzonymi podczas zabawy punktami COD.

Zapewniono jednocześnie, że podstawowe bronie, dodatki do arsenału oraz pozostałe przedmioty wpływające na balans zmagań zdobędziemy w trakcie właściwej rozgrywki. Płacący nie uzyskają więc przewagi.

cod_mw_karnet
W grze pojawi się kampania fabularna i rozbudowany multiplayer

W planach kilka Karnetów Bojowych, powiązanych z sezonami w stylu tych z Fortnite i Apex Legends. Każdy okres potrwa kilka miesięcy, umożliwiając zgromadzenie treści o określonym motywie przewodnim. Co ważne, tytuł wskaże, jakie rzeczy można otrzymać.

Warto zaznaczyć, że w ramach Battle Pass pojawią się zarówno elementy darmowe, jak i premium, przy czym ostatnie najpewniej kupimy za pieniądze. Wśród wyposażenia nie zabraknie przedmiotów kosmetycznych nie wpływających na balans gry, a oferowanych także w sklepie z poziomu produkcji.

Zobacz: Call of Duty: Modern Warfare - premiera i najważniejsze informacje

Karnet Bojowy nie znajdzie się w strzelance od razu, ponieważ deweloperzy chcą przede wszystkim skupić się na dopracowaniu projektu. Twórcom zależy również, by gracze mieli szansę odblokowania nagród z podstawowej pozycji.

Call of Duty: Modern Warfare zadebiutuje 25 października na PC, PS4 i Xbox One.

Źródło: Blog Activision

Następnie: The Outer Worlds - wymagania na PC

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głˇwnie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterˇw i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami