PlayStation 5 z obsługą usługi PS Now - zapewnia Sony

Streaming także na nowej konsoli.

Przedstawiciele Sony potwierdzili, że na PlayStation 5 pojawi się PS Now - usługa oferująca gry uruchamiane w tak zwanej „chmurze”.

Informację przekazał Yasuhiro Osaki z oddziału japońskiego koncernu odpowiedzialnego za kwestie sieciowe. W wywiadzie dla magazynu Famitsu oznajmił, że posiadacze nowej konsoli firmy skorzystają ze wspomnianej subskrypcji.

PS Now to abonamentowa usługa, która uruchamia gry na zewnętrznych serwerach, a następnie przesyła treści do urządzenia użytkownika przez internet. W ofercie są zróżnicowane tytuły, także ze starszych platform Sony.

ps_now
W katalogu PS Now znajduje się wiele zróżnicowanych gier

Z subskrypcji mogą obecnie skorzystać posiadacze PC oraz PS4, ale na razie dostępna jest jedynie w 17 krajach, w tym Wielkiej Brytanii, USA, Włoszech, Portugalii, Finlandii i Szwecji. Nie jest jasne, kiedy trafi do Polski.

Pojawienie się PS Now na PlayStation 5 nie jest jednak zaskoczeniem. Niedawno opatentowano rozwiązanie, które pozwoli kontrolerowi DualShock łączyć się bezpośrednio z internetem, co powinno zmniejszyć opóźnienia podczas rozgrywki w „chmurze”.

Osaki jednocześnie zapewnił, że każdego miesiąca Sony zamierza dodawać do oferty abonamentu więcej popularnych tytułów, choć przyznał, że niektóre dostępne będą tylko na określony czas. Ogłosił też, że obecnie nie ma planów, by subskrypcja zawitała na telefony.

Jakiś czas temu poinformowano, że PlayStation 5 - oficjalna nazwa konsoli - zadebiutuje w okresie świątecznym 2020 roku, aczkolwiek dokładnej daty premiery na razie nie ujawniono.

Źródło: GamingBolt

Następnie: Nowa mapa Fortnite „wyciekła” kilka tygodni temu, ale nikt nie uwierzył, że jest prawdziwa

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami