Nowa mapa Fortnite "wyciekła" kilka tygodni temu, ale nikt nie uwierzył, że jest prawdziwa

Zgadzały się nawet nazwy lokacji.

Najważniejszym elementem nowego sezonu Fortnite - określanego mianem „Rozdziału 2” - jest nowa mapa. Okazuje się, że lokację nieoficjalnie ujawniono kilka tygodni temu, ale nikt nie uwierzył w doniesienia.

We wrześniu na forum Reddit opublikowano grafikę przedstawiającą arenę, która miała rzekomo trafić do gry. Autor - usuniętego już - wpisu przekonywał, że obrazek otrzymał od „przyjaciela” ze studia Epic Games.

fortnite_mapa_porownanie
Po lewej mapa nieoficjalna, a po prawej prawdziwa

Grafika najprawdopodobniej była zrzutem ekranu z testowej wersji produkcji i zawierała nazwy kilku nowych lokacji. Sam zaprezentowany na screenie teren jest niemalże identyczny z kształtem obszaru, który ostatecznie udostępniono w Fortnite.

Wówczas gracze uznali, że obrazek nie jest prawdziwy - ilustrację wielokrotnie publikowano na łamach forum Reddit, ale każdy wpis był negatywnie oceniany. Warto jednak zaznaczyć, że w tamtym okresie często pojawiały mapy przygotowane przez fanów.

fortnite_mapa_twitter
Mapę opublikowano też w październiku na Twitterze

Na grafikę ponownie zwrócono uwagę 4 października, gdy została udostępniona na Twitterze przez Hypexa, znanego z ujawniania nieoficjalnych informacji o nowościach w Fortnite. Twierdził, że od „anonimowego źródła z 4chan” dowiedział się, że lokacja „może być” prawdziwa.

Ilustracja zyskiwała na popularności, ale nieoczekiwanie jeden z internautów ogłosił, że plansza jest fałszywką. Powoływał się przy tym na wrześniowy wpis, podkreślając jednocześnie, że arena to projekt fanów.

fortnite_mapa_twitter2
Przekonywano, że lokacja jest fałszywa

Zobacz: Fortnite: rozdział 2, sezon 1 - wyzwania

Nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera porozmawiali z osobą odpowiedzialną za „wyciek”. Nie chciała ujawnić, skąd uzyskała mapę, ale wyjaśniła, że opinie sugerujące, że lokacja nie jest prawdziwa, pojawiły się po interwencji Epic Games.

To nie pierwszy przypadek, gdy internauci nie wierzą w nieoficjalne doniesienia, które okazują się prawdziwe. Przykładowo szczegóły o Apex Legends opublikowano na forum Reddit na rok przed oficjalną zapowiedzią gry, ale nikt nie uwierzył w informacje.

Następnie: Red Dead Redemption 2 na PC w nowym zwiastunie - materiał w 4K i 60 FPS

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami