Fortnite - od ilu lat można grać, ograniczenia wiekowe

Porady dla rodziców i graczy.

Jeżeli szukasz informacji o ograniczeniach wiekowych Fortnite, trafiłeś w odpowiednie miejsce. Tutaj dowiesz się, od ilu lat można grać w popularne na całym świecie battle royale - według oficjalnych oznaczeń.

Zgodnie z wytycznymi PEGI (europejską organizacją, zajmującą się przyznawaniem kategorii wiekowych), Fortnite jest odpowiedni dla graczy od 12 lat wzwyż.

Gra przedstawia pewien rodzaj przemocy, ale w dość łagodnej, kolorowej formie. Celem gry jest eliminacja pozostałych graczy za pomocą broni palnej i innych narzędzi. Nie ma tu natomiast krwi i tym podobnych brutalnych elementów.

fv

Gra oferuje też płatny tryb Ratowanie Świata, w którym zawodnicy odpierają ataki potworów - między innymi stylizowanych na zombie. Ponownie mamy do czynienia z nieco komiksową oprawą graficzną.

Niektórzy rodzice, wypowiadający się na forach internetowych, twierdzą, że gra jest nieodpowiednia dla dzieci, ponieważ przedstawia kobiece bohaterki w nadmiernie seksualny sposób. Wszystko zależy oczywiście od oceny rodziców: oficjalnie gra jest odpowiednia dla dwunastolatków.

Następnie: Fortnite - jak zmienić postać, wygląd i płeć

Spis treści: Fortnite Battle Royale - poradnik dla początkujących

Poprzednio: Fortnite - ile kosztuje Karnet Bojowy, cena przepustki

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami