38 GB aktualizacji wymagane do uruchomienia pudełkowego The Outer Worlds na Xbox One

Uprzedzają twórcy.

Obsidian Entertainment ogłosiło, że nabywcy pudełkowego wydania The Outer Worlds na Xbox One przed pierwszym uruchomieniem gry staną przed koniecznością pobrania aktualizacji o wielkości 38 GB.

Warto zaznaczyć, że według karty projektu w sklepie Microsoftu, na konsoli koncernu z Redmond produkcja zajmie 36,78 GB. To oznacza, że właściciele fizycznej edycji muszą ściągnąć więcej danych niż rozmiar podstawowej wersji tytułu.

Aktualizacja pojawi się też na PS4, ale będzie o ponad połowę mniejsza - posiadacze sprzętu Sony pobiorą 18 GB. Twórcy tłumaczą, że zainstalowanie ulepszeń jest niezbędne do osiągnięcia „jak najlepszych wrażeń” z rozgrywki, choć dokładna lista poprawek nie jest znana.

the_outer_worlds_patch
Akcję osadzono w realiach sci-fi

Warto jednocześnie zaznaczyć, że w wydaniach cyfrowych tytułu udoskonalenia opracowane przez deweloperów znajdą się w podstawowych plikach gry. Nie zabraknie także możliwości wcześniejszego pobrania danych.

Informacja o dużym rozmiarze aktualizacji nie spodobała się graczom. Użytkownik oficjalnego forum studia Obsidian Entertainment o pseudonimie UlfGeir przyznaje, że konieczność ściągnięcia 38 GB jest znaczną niedogodnością, tym bardziej, że kupił edycję pudełkową, by uniknąć podobnej sytuacji.

Zobacz: The Outer Worlds - premiera i najważniejsze informacje

„Mieszkam na wsi i muszę używać internetu satelitarnego, mam więc miesięczny limit danych (100 GB). Ta aktualizacja zużyje 40 procent danych, które mogę pobrać” - tłumaczy internauta w opublikowanym wpisie.

The Outer Worlds zadebiutuje 25 października na PC, PS4,i Xbox One, a w dniu premiery trafi też do oferty komputerowego i konsolowego Xbox Game Pass. Gra to nastawione na akcję RPG od twórców Fallout: New Vegas.

Źródło: Forum Obsidian Entertainment

Następnie: Observer i Alan Wake's American Nightmare za darmo w Epic Games Store

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami