Google Stadia - premiera 19 listopada. Na razie nie w Polsce

Platforma streamingowa.

Google poinformowało, że usługa Stadia zadebiutuje 19 listopada - chociaż nie w Polsce. W okresie premiery platforma będzie dostępna tylko w 17 państwach europejskich.

Do biblioteki gier wejdą między innymi Metro Exodus, Mortal Kombat 11, Final Fantasy 15, Shadow of the Tomb Raider, GRID czy Destiny 2 z najnowszym dodatkiem.

Gry mają być uruchamiane na serwerach zewnętrznych i przesyłane na urządzenie odbiorcy - telewizor, komputer czy telefon.

Zdaniem Google usługa pozwoli na rozgrywkę w 1080p i 60 klatkach na sekundę. Większość tytułów będzie dostępna za opłatą - poza ceną abonamentu, który ma wynosić 10 dolarów miesięcznie.

stadiasc
Przed rozpoczęciem gry należy użyć aplikacji na smartfonie

Darmowa wersja usługi pozwoli przetestować jedynie część gier z biblioteki, w niższej jakości. Posiadanie dedykowanego kontrolera Stadii nie jest wymagane, ale rekomendowane przez Google - by dzielić się screenami, korzystać z integracji z YouTube czy Asystenta Google.

Następnie: League of Legends trafi na konsole i telefony

Reklama

Zasady oceniania gier w Eurogamer.pl

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami