Google Pixel 4 oficjalnie ujawniony. 90Hz i brak obiektywu szerokokątnego

Dwa modele, niemal identyczne podzespoły.

Google zaprezentowało smartfony Pixel 4 oraz Pixel 4 XL. Dwa modele zadebiutują w Europie 28 października. Podstawowy model wyceniono na około 3400 zł. Większa wersja to ponad 3700 zł.

Najważniejsza różnica między modelami to ekran - 5,7 cala (OLED) w mniejszym smartfonie przy rozdzielczości FullHD+ oraz 6,3 cala z QHD+ w modelu XL. Obydwa zaoferują jednak częstotliwość odświeżania 90Hz.

System Smooth Display ma zapewnić automatyczne dezaktywowanie 90Hz, gdy telefon będzie nieaktywny, lub gdy na ekranie będzie wyświetlane coś, co nie skorzysta z większej częstotliwości. Pojawi się też wsparcie dla HDR i tryb Always On z opcją modyfikacji kolorów.

Aparaty są identyczne w dwóch wersjach Pixela 4. Główny obiektyw oferuje 12Mpx z systemem Dual Pixel Autofocus. Do tego stabilizacja optyczna i cyfrowa oraz aparatura f/1.7.

Największy wpływ na jakość zdjęć ma mieć jednak system Pixel Neural Core, który pomoże między innymi renderować obraz HDR+ w czasie rzeczywistym i dokładnie odwzorowywać go na ekranie podczas wykonywania fotografii.

gsmarena_004
gsmarena_005
gsmarena_006

Ulepszono też tryb nocny, który w modelu Pixel 3 do dziś pozostaje jednym z najlepszych dostępnych na rynku. Drugi sensor to teleobiektyw, natomiast Google zrezygnowało z obiektywu szerokokątnego - co może nieco dziwić, biorąc pod uwagę popularność tego rozwiązania.

Nad ekranem, na czarnym pasku, znajduje się radar Soli, który dokładnie może śledzić gesty. Dzięki niemu możemy przypisać różne funkcje do konkretnych ruchów.

Do tego procesor Snapdragon 855, 6 GB RAM-u oraz baterie 2800 mAh w modelu podstawowym i 3700 mAh w wersji XL. Telefon będzie dostępny w kolorze czarnym, białym i pomarańczowym.

Źródło: GSM Arena

Następnie: Twórcy Cyberpunk 2077 "bardzo ciężko pracują", by dotrzymać kwietniowego terminu debiutu

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami