Ban na 640 dni dla gracza opuszczającego mecze rankingowe w Gears 5

Surowe kary dla użytkowników.

Niedawno twórcy Gears 5 ze studia The Coalition wprowadzili surowsze kary dla osób opuszczających mecze rankingowe przed zakończeniem rozgrywki. Okazuje się, że jednego z graczy zawieszono na blisko dwa lata.

Użytkownik forum Reddit o pseudonimie NoLifeDGenerate przekonuje, że otrzymał ban na 640 dni. Podkreśla jednocześnie, że przed nałożeniem blokady konta nie został w żaden sposób ostrzeżony przez deweloperów.

Dyrektor do spraw komunikacji z fanami w Microsofcie - Dana Sissons - zapewnił jednak na Twitterze, że internautę wcześniej uprzedzono. Wyjaśnił też, że decyzję o zawieszeniu podjęto na podstawie dotychczasowej aktywności gracza: dzień przed ukaraniem na 21 meczów rozegranych w trybie Eskalacji opuścił 18.

Przedstawiciel koncernu z Redmond zaznaczył, że osoby przedwcześnie przerywające zmagania, „rujnują zabawę wszystkim”, z czym każdy „może się zgodzić”. Dodał, że podjęte przez twórców działania to pierwszy krok w walce ze wspomnianym zjawiskiem.

„Osoby opuszczające mecze zawieszono na okres od miesiąca do roku. Tak długą karę można otrzymać za masowe rezygnowanie z rozgrywki. Należy to mieć na uwadze” - napisano zaś na oficjalnym Twitterze studia The Coalition, które odpowiada za Gears 5.

Zobacz: Gears 5 - Poradnik, Solucja

Deweloperzy poinformowali jednak, że na razie postanowili wycofać nałożone już bany. Ogłosili jednocześnie, że wcześniej ukarani są teraz pod specjalnym nadzorem i tylko jedno wykroczenie dzieli te osoby od ponownego bana.

Gears 5 dostępne jest na PC i Xbox One.

Źródło: VG247

Następnie: Tworzenie scen seksu w Wiedźminie 3 było krępujące dla całego zespołu - wspomina scenarzysta

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami