W The Last of Us 2 pojawi się nowy typ mutantów - potwory atakujące gazem

Połączą siły z biegaczami.

Twórcy The Last of Us 2 ujawnili, że w powstającej produkcji pojawi się nowy typ zarażonych, czyli potworów, z którymi gracze zmierzą się podczas zabawy - Shamblersi.

Widoczne między innymi w niedawnym zwiastunie mutanty są efektem kolejnego stadium rozwoju infekcji. Kreatury dołączą do czterech rodzajów bestii znanych z poprzedniej części cyklu - biegaczy, stalkerów, klikaczy i purchlaków.

- Shamblersi atakują obszarowo, generując chmurę kwasowego gazu, który spali pobliskie materiały i skórę postaci - wyjaśnia reżyser projektu, Neil Druckmann, w wywiadzie dla oficjalnego bloga PlayStation.

tlou2_shamblersi
Spotkamy wielu zarażonych

Deweloper tłumaczy, że potwory zazwyczaj działają w pojedynkę. Czasami jednak połączą siły z biegaczami, którzy wbiegną we wspomnianą chmurę gazu - psującego widoczność bohaterki - by zranić Ellie z zaskoczenia.

Druckmann przekonuje również, że w trakcie rozgrywki dowiemy się, dlaczego wirus zamieniający ludzi w mutanty ewoluuje. Reżyser nie chciał wdawać się w szczegóły, ale stwierdził, że tajemnica ewolucji infekcji tkwi w otoczeniu.

Zobacz: The Last of Us 2 - premiera i najważniejsze informacje

The Last of Us 2 zadebiutuje 21 lutego 2020 roku, tylko na PS4. Kontynuacja rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach z poprzedniej części, ale tym razem wcielimy się nie w Joela, a Ellie.

Źródło: PlayStation Blog

Następnie: Silent Hill wraca w formie automatu do gier

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami