W The Last of Us 2 pojawi się nowy typ mutantów - potwory atakujące gazem

Połączą siły z biegaczami.

Twórcy The Last of Us 2 ujawnili, że w powstającej produkcji pojawi się nowy typ zarażonych, czyli potworów, z którymi gracze zmierzą się podczas zabawy - Shamblersi.

Widoczne między innymi w niedawnym zwiastunie mutanty są efektem kolejnego stadium rozwoju infekcji. Kreatury dołączą do czterech rodzajów bestii znanych z poprzedniej części cyklu - biegaczy, stalkerów, klikaczy i purchlaków.

- Shamblersi atakują obszarowo, generując chmurę kwasowego gazu, który spali pobliskie materiały i skórę postaci - wyjaśnia reżyser projektu, Neil Druckmann, w wywiadzie dla oficjalnego bloga PlayStation.

tlou2_shamblersi
Spotkamy wielu zarażonych

Deweloper tłumaczy, że potwory zazwyczaj działają w pojedynkę. Czasami jednak połączą siły z biegaczami, którzy wbiegną we wspomnianą chmurę gazu - psującego widoczność bohaterki - by zranić Ellie z zaskoczenia.

Druckmann przekonuje również, że w trakcie rozgrywki dowiemy się, dlaczego wirus zamieniający ludzi w mutanty ewoluuje. Reżyser nie chciał wdawać się w szczegóły, ale stwierdził, że tajemnica ewolucji infekcji tkwi w otoczeniu.

Zobacz: The Last of Us 2 - premiera i najważniejsze informacje

The Last of Us 2 zadebiutuje 21 lutego 2020 roku, tylko na PS4. Kontynuacja rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach z poprzedniej części, ale tym razem wcielimy się nie w Joela, a Ellie.

Źródło: PlayStation Blog

Następnie: Silent Hill wraca w formie automatu do gier

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami