Silent Hill wraca w formie automatu do gier

Nietypowa kontynuacja cyklu.

Seria Silent Hill wraca, ale w dosyć nietypowej formie. Firma Konami ujawniła, że pracuje nad automatem do gier dedykowanym uznanemu cyklowi survival horrorów.

Urządzenie przeznaczone jest do kasyn. Sprzęt wyposażono w zakrzywiony ekran o przekątnej wynoszącej 49 cali oraz rozdzielczości 4K. Całość ozdobiono zaś kolorowymi i „eleganckimi” ilustracjami.

silent_hill_kabina
Automat Silent Hill

Wielu szczegółów na temat projektu nie ujawniono. Konami Gaming, czyli dział japońskiego wydawcy odpowiedzialny za automaty, obiecuje jedynie, że zaoferuje „ekscytujące sceny”, w których nie zabraknie postaci z serii.

Nie jest na razie jasne, ale wydaje się, że urządzenie będzie zawierało kilka gier nawiązujących do słynnego cyklu survival horrorów. Na udostępnionej grafice widoczne są ekrany z uruchomionymi produkcjami Silent Hill Return i Silent Hill Escape.

silent_hill_downpour
Ostatnią dużą odsłoną cyklu jest Silent Hill Donwpour z 2012 roku

Konami Gaming nowy automat zamierza zaprezentować w trakcie targów Global Gaming Expo, które odbędą się w dniach 15-17 października w amerykańskim Las Vegas. Wówczas przedstawi także inne podobne sprzęty.

Co ciekawe, w planach są najwyraźniej kolejne tego typu projekty. Wiceprezes japońskiej firmy - Tom Jingoli - stwierdził bowiem, że urządzenie jest jedynie „pierwszym z wielu wspaniałych rzeczy” znajdujących się w zanadrzu wydawcy.

Źródło: PC GamesN

Następnie: Cyberpunk 2077 pozwoli zmusić wroga, by zaatakował sam siebie

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami