Silent Hill wraca w formie automatu do gier

Nietypowa kontynuacja cyklu.

Seria Silent Hill wraca, ale w dosyć nietypowej formie. Firma Konami ujawniła, że pracuje nad automatem do gier dedykowanym uznanemu cyklowi survival horrorów.

Urządzenie przeznaczone jest do kasyn. Sprzęt wyposażono w zakrzywiony ekran o przekątnej wynoszącej 49 cali oraz rozdzielczości 4K. Całość ozdobiono zaś kolorowymi i „eleganckimi” ilustracjami.

silent_hill_kabina
Automat Silent Hill

Wielu szczegółów na temat projektu nie ujawniono. Konami Gaming, czyli dział japońskiego wydawcy odpowiedzialny za automaty, obiecuje jedynie, że zaoferuje „ekscytujące sceny”, w których nie zabraknie postaci z serii.

Nie jest na razie jasne, ale wydaje się, że urządzenie będzie zawierało kilka gier nawiązujących do słynnego cyklu survival horrorów. Na udostępnionej grafice widoczne są ekrany z uruchomionymi produkcjami Silent Hill Return i Silent Hill Escape.

silent_hill_downpour
Ostatnią dużą odsłoną cyklu jest Silent Hill Donwpour z 2012 roku

Konami Gaming nowy automat zamierza zaprezentować w trakcie targów Global Gaming Expo, które odbędą się w dniach 15-17 października w amerykańskim Las Vegas. Wówczas przedstawi także inne podobne sprzęty.

Co ciekawe, w planach są najwyraźniej kolejne tego typu projekty. Wiceprezes japońskiej firmy - Tom Jingoli - stwierdził bowiem, że urządzenie jest jedynie „pierwszym z wielu wspaniałych rzeczy” znajdujących się w zanadrzu wydawcy.

Źródło: PC GamesN

Następnie: Cyberpunk 2077 pozwoli zmusić wroga, by zaatakował sam siebie

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami