Gry Wiedźmin przygotowały Henry'ego Cavilla do roli Geralta - twierdzi aktor

Artysta jest wielkim fanem uniwersum.

W realizowanym dla platformy Netflix serialu „Wiedźmin” w Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill. Aktor przekonuje, że do roli przygotowały go gry od studia CD Projekt Red.

Brytyjczyk udzielił niedawno wywiadu francuskiemu magazynowi Première. W rozmowie wyjaśnił, że w pracach nad występem w powstającej adaptacji pomogły artyście produkcje polskich deweloperów.

- Odkryłem gry, później książki i uniwersum Wiedźmina natychmiast stało się dla mnie bardzo ważne. Nie musiałem nawet przygotowywać się do roli, ponieważ oddycham i żyję tym światem każdego dnia. Podczas rozgrywki miałem wiele okazji, by pomyśleć o postaci. Byłem gotowy jeszcze przed castingiem! - zapewnia

geralt_przygotowania
Cavill to miłośnik świata Wiedźmina

Cavill jednocześnie podkreśla, że uwielbia nosić strój Geralta, aczkolwiek przyznaje, że na początku przebranie było nieco „niekomfortowe”. Zaznacza jednak, że kostium pozwolił jeszcze mocniej wczuć się w Białego Wilka.

Fakt, że aktor jest fanem twórczości Andrzeja Sapkowskiego i serii od CD Projekt Red nie jest niespodzianką. Przed angażem do serialu ujawnił, że Dziki Gon ukończył wielokrotnie, a same książki uważa za „naprawdę dobre” i warte przeczytania.

Dokładna data premiery pierwszego sezonu serialu Wiedźmin nie jest znana, ale spekuluje się, że trafi na platformę Netflix w grudniu. Poza Cavillem są między innymi Anya Chalotra jako Yennefer, Freya Allan jako Ciri i Anna Shaffer jako Triss.

Źródło: CBR

Następnie: W The Last of Us 2 pojawi się nowy typ mutantów - potwory atakujące gazem

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami