Postać Mei z Overwatch symbolem protestów w Hongkongu? Fani chcą zakazania gry w Chinach

Reakcja na ukaranie gracza Hearthstone.

W reakcji na niedawne ukaranie profesjonalnego gracza w Hearthstone za wspieranie demonstracji w Hongkongu, fani postanowili uczynić postać Mei ze strzelanki Overwatch symbolem protestów przeciwko Chinom.

Nietypowa akcja rozpoczęła się na forum Reddit. Internauci liczą, że gdy chiński rząd zauważy, że bohaterka gry Blizzarda jest istotna dla protestujących, zakażą lub przynajmniej ocenzurują produkcję w Państwie Środka, co z kolei powinno zaszkodzić finansom twórców tytułu.

Pomysł spodobał się graczom, którzy masowo publikują grafiki przedstawiające między innymi Mei w barwach Hongkongu lub z maską podobną do tych używanych przez demonstrantów (podobne obrazki obecnie dominują w wyszukiwarce Google). Jeden z fanów przerobił też zwiastun Overwatch, dodając odniesienia do protestów.

It would be a shame if Mei became a symbol for freedom from r/Blizzard
Mei the Force be with Hong Kong from r/HongKong

Akcja przedostała się do świata rzeczywistego. W udostępnianych nagraniach i zdjęciach można zobaczyć protestujących z wydrukowanymi grafikami bohaterki, opatrzonymi informacją, że „Mei walczy o swoje prawa”.

To jednak nie wszystko, ponieważ, by wyrazić sprzeciw przeciwko działaniom Blizzarda, grupa internautów na tegorocznym BlizzConie - corocznym konwencie dla fanów gier studia - chce zorganizować specjalną demonstrację.

protestanci
Protestujący z grafikami Mei (źródło: Eurogamer.net)
Mei makes an appearance on CNA this morning. from r/Blizzard
If we are gonna do it, we are gonna do it big: Mei becomes the icon of Hong Kong revolution! from r/HongKong

Samą Mei wybrano na symbol protestów, ponieważ w uniwersum Overwatch pochodzi z chińskiego miasta Xi'an. Ponadto jedna z najbardziej znanych wypowiedzi bohaterki brzmi: „nasz świat jest wart, by o niego walczyć”.

Tegoroczne protesty rozpoczęły się w czerwcu, kiedy Chiny ujawniły plany wprowadzenia ustawy umożliwiającej ekstradycję podejrzanych z Hongkongu. W miarę upływu czasu uczestnicy zaczęli domagać się większej autonomii, zwracając uwagę na autorytarne metody chińskiego rządu.

Następnie: Fortnite: Rozdział 2 wprowadzi nową mapę i łodzie - nieoficjalne informacje

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami