Huawei zaprezentuje pierwszy smartfon z aparatem pod ekranem

Już 17 października.

Przedstawiciele Huawei oficjalnie zapowiedzieli, że 17 października w Paryżu firma zaprezentuje pierwszy telefon z obiektywem do selfie schowanym pod ekranem.

Szczegóły nie są jeszcze znane. Opublikowano wyłącznie grafikę promującą wydarzenie, sugerującą przy okazji, że producenci stawiają na maksymalnie bezramkowy charakter urządzenia.

Całkiem prawdopodobne, że nowy model nie będzie produkowany na szeroką skalę. Nie będzie też zamiennikiem żadnej flagowej serii. Na rynku są już dostępne Mate X, P30 Pro i Mate 30 Pro.

Huawei zapowiadał wprowadzenie na rynek telefonu z aparatem pod wyświetlaczem już w pierwszej połowie roku. Wtedy też podobne rozwiązanie zaproponowała firma Oppo, pokazując w krótkim materiale wizualizację takiego rozwiązania.

Obecnie producenci smartfonów starają się usuwać obiektyw z wyświetlaczy poprzez chowanie aparatu w obudowie - takie rozwiązanie zastosowano choćby w Xiaomi Mi 9T. Bardziej popularne jest jednak tylko wyeliminowanie górnej „belki” poprzez umieszczenie bezpośrednio w ekranie wycięcia na obiektyw.

Następnie: The Last of Us 2 wykorzysta moc PS4 do granic możliwości - uważa reżyser projektu

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami