Epic Games nie ma zamiaru karać graczy za wypowiedzi na tematy polityczne

Komentarz po banie dla zawodnika Hearthstone.

Firma Epic Games nie ma zamiaru banować i karać graczy czy członków społeczności Fortnite za wypowiadanie się na jakiekolwiek polityczne tematy.

- Epic popiera prawo każdej jednostki do wyrażania swoich opinii na tematy związane z polityką i prawami człowieka - zaznaczył przedstawiciel studia w rozmowie z The Verge.

Warto przypomnieć, że chińska korporacja Tencent posiada 40% udziałów w Epic Games.

Komentarz wystosowano po tym, jak Blizzard zbanował profesjonalnego gracza w Hearthstone za poparcie protestów w Hongkongu podczas wywiadu w trakcie turnieju esportowego.

Chung Ng Wai złamał zdaniem twórców Diablo zasadę regulaminu, która zabrania „brać udziału w jakiejkolwiek działalności, która wiąże się ze złą reputacją, kogokolwiek obrazi lub negatywnie wpłynie na wizerunek studia Blizzard”.

DSC_0180
Pomnik przed siedzibą Blizzarda opatrzono napisem „Każdy głos ma znaczenie”. Część pracowników zakryła tekst na znak protestu

Kara za poparcie aktywistów z Hongkongu spotkała się z falą krytyki ze strony graczy. Blizzard przygotowuje podobno duże zapowiedzi na zbliżające się targi BlizzCon, ale mogą one zostać przyćmione przez kontrowersję związaną z banem za polityczną wypowiedź.

Źródło: The Verge

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami