Steam doda kooperację sieciową do gier, które oferują tylko lokalny tryb współpracy

Nietypowa funkcja.

Valve ogłosiło, że pracuje nad Remote Play Together - nietypową funkcją dla platformy Steam, umożliwiającą sieciową kooperację w grach oferujących wyłącznie lokalny tryb współpracy.

Informacja o systemie pojawiła się na łamach witryny poświęconej Steamworks, czyli narzędziom dla deweloperów. Testy rozwiązania wystartują „w tygodniu rozpoczynającym się 21 października”, choć nie jest jasne, czy będą dostępne dla każdego zainteresowanego.

Właściciele Steama przekonują, że Remote Play Together pozwoli grać w produkcje z „lokalnym multiplayerem” poprzez internet. Podkreślają jednocześnie, że w becie sprawdzimy „wszystkie gry” z rozgrywką wieloosobową, zabawą na podzielonym ekranie i kooperacją.

Aiden Kroll z Valve wyjaśnił zaś na Twitterze, że funkcja przesyła obraz od gospodarza zabawy do drugiego użytkownika, przechwytuje komendy wydawane przez towarzysza i przekazuje sygnał zwrotny do głównego gracza. Całość przy minimalnym opóźnieniu.

W wielu współczesnych produkcjach istnieje możliwość rozgrywki we współpracy przez sieć, ale część pozycji oferuje jedynie opcję wspólnych zmagań przy jednym urządzeniu. Wśród takich gier są na przykład Guacamelee i TowerFall: Ascension.

Źródło: PC Gamer

Następnie: Doom Eternal dostępny do przetestowania podczas targów PGA

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami