Pokémon Go - Metal Coat, Scyther i Scizor, Onix i Steelix

Jak zdobyć Metal Coat.

W lutym 2017 roku do Pokemon Go zawitała druga generacja Pokemonów. To nie tylko znane z gier Silver i Gold stworki, jak Scizor i Steelix, ale też itemy typu Metal Coat.

1

Takie przedmioty służą nowej metodzie ewolucji stworków. Przykładowo - Metal Coat używany jest, by ewoluować Scythera i Onixa w alternatywne formy.

W grach z cyklu Pokemon na konsolki przenośne, by wykonać taką ewolucję, należało wręczyć przedmiot wybranemu stworkowi, a transformacja następowała w trakcie wymiany Pokemonów.

W Pokemon Go system ten znacznie uproszczono - choćby dlatego, że system wymiany stworków nie istnieje w grze. Wystarczy więc, że posiadamy przedmiot Metal Coat.

Proces ewolucji Scythera i Onixa opisujemy niżej. W Pokemon Go znajdziecie również inne przedmioty przeznaczone do ewolucji konkretnych stworków. Są to Sun Stone dla Bellossoma i Sunflory, Dragon Scale dla Kingdry, King's Rock dla Slowkinga i Politoeda oraz Up-Grade dla stworka Porygon2.

Jak zmienić Scythera w Scizora

W grach na konsolki przenośne Nintendo, proces ewolucji Scythera w Scizora wymagał wręczeniu stworkowi przedmiotu Metal Coat i dokonanie wymiany z innym graczem. W Pokemon Go całość jest oczywiście uproszczona.

Gra nie oferuje (jeszcze) systemu wymiany stworków, dlatego wystarczy sam fakt posiadania przedmiotu Metal Coat. Poza tym, trzeba zebrać też odpowiednią liczbę cukierków.

Ewolucji dokonujemy w tradycyjny sposób, wybierając opcję Evolve na stronie wybranego stworka. Warto pamiętać, że posiadany Metal Coat zostanie zużyty - przedmioty tego typu są jednorazowe.

  • Scyther -> Scizor - koszt ewolucji: Metal Coat i 50 Scyther Candy

Ewolucja Onixa w Steelixa w Pokemon Go

Podobnie jak w opisanym wyżej przypadku, transformacja Onixa w Steelixa wymagała w normalnych grach na konsole nie tylko przedmiotu, ale i wymiany stworka.

W Pokemon Go wystarczy posiadać Metal Coat i zebrać wystarczająco dużo cukierków. Poza tym, ewoluowanie stworka to tylko kwestia wybrania odpowiedniej opcji w menu Pokemona.

  • Onix -> Steelix - koszt ewolucji: Metal Coat i 50 Onix Candy

Przygotowaliśmy wiele pomocnych materiałów o Pokemon Go. Przeczytaj, co to jest CP. Lubisz jagody? Sprawdź opis wszystkich owoców Berry. Zapoznaj się także z Pokemonami 2 generacji, oraz dowiedz się, jak ewoluować Eevee. Mamy też cenne rady dotyczące zdobywania Stardust i Candy. Zobacz także: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki.

Jak zdobyć Metal Coat in Pokémon Go

Metal Coat to jeden z kilku przedmiotów używanych do ewolucji niektórych stworków. Bez niego nie zdobędziemy Scizora czy Steelixa. Pozyskanie tego przedmiotu jest teoretycznie proste, ale w praktyce wymaga sporo szczęścia.

Przedmioty do ewolucji zdobywamy bowiem z punktów PokeStop, ale wypadają one bardzo rzadko. Jedynie regularne odwiedzanie różnych punktów PokeStop - codziennie - może zagwarantować bonus w siódmym dniu gry, który sprawi, że szansa na otrzymanie przedmiotu do ewolucji wzrośnie. Nie musi to być jednak Metal Coat.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami