Fortnite - sezon 11: kiedy start, informacje i ciekawostki

Wszystko, co wiemy.

Już niedługo rusza 11. sezon Fortnite. Epic Games przełożyło start o tydzień, ale teraz zostało już tylko kilka dni. Nowemu etapowi rozgrywek jak zwykle będzie towarzyszyć pokaz. Wydarzenie w grze tym razem nosi tajemniczą nazwę „Koniec”.

W tym artykule zbieramy wszystkie najważniejsze informacje: przewidywaną datę startu, domysły, ciekawostki i przypuszczenia.

Fortnite sezon 11 - kiedy start i koniec

Zegary odmierzające czas na mapie w Fortnite wskazują, że wydarzenie kończące sezon 10. rozpocznie się w niedzielę, 13 października, o godz. 20:00.

Nowy sezon zazwyczaj rozpoczyna się wraz z końcem poprzedniego, więc możemy założyć, że jedenasty ruszy już w poniedziałek. Bywały już jednak przypadki, że na nowy etap rozgrywek musieliśmy czekać aż kilka dni. Epic Games wciąż nie potwierdziło daty startu.

for11
Poprzednio motywem przewodnim były podróże w czasie

Jeżeli nowy sezon rozpocznie się od razu, to najprawdopodobniej następnego dnia przed południem nastąpi przerwa techniczna, a gra nie będzie dostępna przez kilka godzin. Po jej zakończeniu gracze pobiorą aktualizację i będą mogli się cieszyć nowym sezonem.

Zazwyczaj sezon w Fortnite trwa 10 tygodni, więc jedenasty powinien się zakończyć 22 grudnia.

Jak zakończy się 10 sezon?

Wiemy na pewno, że Epic Games przygotowało wydarzenie o nazwie „Koniec”. Nie wiemy dokładnie, co stanie się podczas pokazu, ale z dużym prawdopodobieństwem zostaną wprowadzone duże zmiany.

W wydarzeniu znaczącą rolę odegra najpewniej Przybysz, którego możesz znać z nagrań dostępnych w grze. To podróżujący w czasie antagonista, którego rakieta stworzyła na niebie wielką szczelinę w 4. sezonie.

Przybysz powrócił w 10. sezonie, tym razem znany jako Naukowiec. Postać buduje rakietę w Wypasionej Wyrwie i wygląda na to, że pojazd wystrzeli w górę, kiedy zakończy się odliczanie na zegarach.

To nie wszystko, bo wygląda na to, że Przybysz zainfekował mechy w grze wirusem, który powoduje, że maszyny wybuchają.

Z plików gry wynika, że obserwujący pokaz gracze zobaczą „Koniec” nie tylko z powierzchni wyspy, ale też miejsca pokazanego na poniższym zrzucie ekranu.

11 sezon Fortnite - ciekawostki i wskazówki

Wraz z 11. sezonem w grze pojawią się boty, czyli przeciwnicy sterowani przez sztuczną inteligencję. To funkcja, która była przez deweloperów zapowiadana już wcześniej i ma służyć zniwelowaniu problemów z matchmakingiem, czyli tworzeniem rozgrywek i łączeniem graczy.

Boty mają pomóc nowym graczom w oswojeniu się w Fortnite i rozwinięciu własnych strategii. Im lepszy użytkownik się stanie, tym mniej botów będzie spotykał.

To jednak nie wszystko, bo nieoficjalne informacje wskazują na to, że w grze może pojawić się całkiem nowa mapa - lub przynajmniej ta dotychczasowa może przejść duże zmiany.

W plikach gry znaleziono bowiem całe mnóstwo nowych nazw lokacji. Lista w poniższym wpisie.

Nazwa wydarzenia - „Koniec” może oznaczać właśnie koniec dotychczasowej mapy, ale spekuluje się też, że Fortnite może wyjść z fazy wczesnego dostępu, co miałoby prowadzić do dużych zmian, również w kwestii Karnetu Bojowego.

Zobacz też: Fortnite: sezon 10 - wyzwania okresowe i tygodniowe

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami