Enchanted Portals plagiatem Cuphead? Gracze krytykują niezależny projekt

Produkcja mocno przypomina słynną platformówkę.

Enchanted Portals to zmierzający na PC i Switch niezależny projekt hiszpańskiego studia Xixo Games. Produkcja wywołała jednak kontrowersje - część graczy twierdzi, że jest plagiatem wydanego w 2017 roku Cuphead.

Wspomniana platformówka od deweloperów z zespołu MDHR wyróżnia się nietypową oprawą wizualną, nawiązującej do klasycznych animacji Disneya z lat 30. ubiegłego wieku, a także wysokim stopniem trudności i dynamiczną zabawą.

Z niedawnego zwiastuna Enchanted Portals wynika, że twórcy zastosowali podobny styl graficzny. Internauci zwracają też uwagę, że gra przypomina Cuphead także pod względem rozgrywki - przykładowo w obu tytułach wydarzenia przedstawione są w dwóch wymiarach, a postacie atakują wrogów wystrzeliwanymi szybko pociskami.

Gracze mocno krytykują projekt hiszpańskiego studia, sugerując, że powstająca produkcja może być plagiatem. Przedstawiciele dwuosobowej ekipy Xixo Games w rozmowie z serwisem Polygon odpierają jednak zarzuty.

- Oczywiście Cuphead było ogromną inspiracją dla Enchanted Portals. Jesteśmy oddanymi fanami i chcieliśmy przygotować coś podobnego, ale z szacunkiem i uznaniem wobec oryginału - twierdzi Gemma, kompozytorka i animatorka.

- Byliśmy przygotowani na krytykę, ale zwiastun dotarł do większej liczby osób niż moglibyśmy się spodziewać, a nienawiść i negatywne reakcje, z którymi się spotkaliśmy, miały na nas duży wpływ - dodaje. Przyznaje jednak, że nie zabrakło pozytywnych opinii.

Warto zaznaczyć, że twórcy Enchanted Portals zamierzają zorganizować zbiórkę pieniędzy na realizację projektu - akcja rozpocznie się 24 października w serwisie Kickstarter. Data premiery samej gry nie jest znana.

Źródło: Polygon

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami