Rabbids Coding - gra z Kórlikami o nauce programowania dostępna za darmo

Zabawny projekt edukacyjny.

Firma Ubisoft udostępniła za darmo Rabbids Coding - grę edukacyjną, której celem jest nauczenie użytkownika podstaw programowania.

Produkcję mogą bezpłatnie pobrać wszyscy zainteresowani posiadacze PC. Aby zdobyć tytuł, na oficjalnej stronie internetowej projektu należy kliknąć symbol komputera osobistego i zalogować się na konto w usłudze Uplay.

Akcję osadzono na statku kosmicznym, który zaatakowały Kórliki. Gracze muszą zmusić intruzów do posprzątania bałaganu i opuszczenia jednostki, co można osiągnąć na dwa sposoby: wydając proste komendy istotom kontrolowanym specjalnym urządzeniem lub wabiąc ich kiełbasą.

Według twórców, gra nie wymaga znajomości kodowania. Instrukcje są proste i dostępne w specjalnym menu, z którego przeciągniemy je i umieścimy - w odpowiedniej kolejności - w oknie obok. Działanie poleceń przetestujemy, a w przypadku pomyłki, skorygujemy układ.

rabbids_programowanie
Nauka programowania w Rabbids Coding jest podobno prosta

Deweloperzy podkreślają, że dzięki produkcji, gracze nauczą się programowania bez nadzoru nauczyciela i we własnym tempie. Tytuł oferuje 32 etapy, których ukończenie odblokuje tryb zabawy swobodnej.

Warto zaznaczyć, że Ubisoft ma w planach jeszcze dwa nietypowe projekty edukacyjne - uczący współpracy Project Oikos i odsłaniający kulisy tworzenia gier Game Creators' Odyssey. Daty premiery obu nie są jednak na razie znane.

Źródło: Ubisoft

Następnie: Ghost of Tsushima to nadal gra na PS4 - zapewnia Sony

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami