Patent Sony wskazuje na PS VR dla PlayStation 5

Z nietypowym wyświetlaczem.

Patent Sony sugeruje, że firma pracuje nad PlayStation VR tworzonym prawdopodobnie z myślą o nowej generacji. Do dokumentów dotarł serwis Let's Go Digital, który wcześniej ujawnił też patenty zestawów deweloperskich PS5.

Grafiki wskazują na obecność kamer z przodu i z tyłu urządzenia. Dodatkowa jest też umieszczona w czujniku w kontrolerze przypominającym PS Move.

1

Najważniejsza wydaje się być informacja o możliwym podłączeniu bez kabli, poprzez Bluetooth. Oznaczałoby to, że PS VR 2 będzie wyposażone we własne źródło zasilania.

Inna ważna kwestia dotyczy nietypowego wyświetlacza. Według dokumentacji patentowej, ekran miałby funkcję przeźroczystości - użytkownik mógłby widzieć zarówno swoje otoczenie, jak też wyświetlane elementy. Przywodzi to na myśl AR - rzeczywistość rozszerzoną.

Sony potwierdziło już, że pierwszy model PS VR będzie współpracował też z PlayStation 5, ale produkcja urządzenia nowej generacji wydaje się logicznym krokiem. Nie wiadomo jednak, czy gogle zadebiutują pod koniec 2020 roku, razem z PS5.

Źródło: LG Digital

Następnie: EA zapowiada trzy darmowe weekendy z Battlefield 5 na PC

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami