Metal Slug powróci? Twórcy serii rozważają produkcję sequela

Dyskusje nad unowocześnieniem klasycznej formuły.

Metal Slug to kultowa seria platformowych strzelanek, która zadebiutowała w 1996 roku. Twórcy serii - japońskie studio SNK - prowadzą wewnętrzne dyskusje na temat ewentualnej kontynuacji cyklu.

- Nic nie jest jeszcze postanowione i nie zaczęliśmy prac, ale na pewno jesteśmy teraz na etapie postanowień i rozmów: „Przywróćmy to w końcu, zróbmy to” - zaznaczył producent Yasuyuki Oda w rozmowie z Twinfinite.

Oda podkreśla, że klasyczna formuła rozgrywki wymagałaby dziś pewnych zmian, które dotyczyłyby choćby poziomu trudności. Twórcy dyskutują między innymi o dodatkowym, łatwiejszym trybie, czy też śmierci postaci zaledwie po jednym trafieniu.

- Cały czas trwają dyskusje na te tematy. Chcemy się upewnić, że zrobimy to dobrze - powiedział producent.

DeDT1BlWsAAVtD_

Seria Metal Slug doczekała się siedmiu pełnoprawnych odsłon i kilku wydań zbiorczych. Gracze wcielają się w najemników wykonujących misje w różnych zakątkach świata. Akcję obserwujemy z boku, niczym w cyklu Contra.

Źródło: Gaming Bolt

Następnie: Blizzard nie wyznaje już swoich wartości? Pracownicy reagują na ukaranie gracza, wspierającego protesty w Hongkongu

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami