Blizzard nie wyznaje już swoich wartości? Pracownicy reagują na ukaranie gracza, wspierającego protesty w Hongkongu

Zablokowano też dział firmy na forum Reddit.

Niedawno Blizzard ukarał profesjonalnego gracza w Hearthstone za wspieranie protestów w Hongkongu, blokując wypłatę nagród i zakazując występu w oficjalnych turniejach. Okazuje się, że z decyzją nie zgadzają się pracownicy studia, twierdząc, że nie wyznaje już swoich zasad.

Deweloperzy swoją działalność opierają na ośmiu wartościach: „każdy głos się liczy”, „myśl globalnie”, „najpierw gra”, „idealna jakość”, „graj uprzejmie, graj fair”, „bądź dumny ze swojej pasji”, „lider przykładny” oraz „ucz się i rośnij”. Wszystkie wypisane są na stronie internetowej i figurze umieszczonej przed siedzibą firmy.

Dwie pierwsze wymienione zasady zostały jednak zasłonięte na wspomnianej statule przez niektórych członków Blizzarda, o czym poinformował na Twitterze jeden z pracowników - Kevin Hovdestad. To reakcja na karę wobec Chunga Ng Waia o pseudonimie „Blitzchung”.

Firma tak opisuje obie wartości:

„Każdy głos się liczy: świetne pomysły mogą brać się zewsząd. Blizzard Entertainment stał się tym, czym dziś jest, dzięki głosom naszych graczy i wszystkich ludzi tworzących naszą spółkę. Zachęcamy każdego pracownika do wypowiadania się na otwartym forum, wysłuchiwania innych, brania pod uwagę ich opinii oraz wykorzystywania krytyki jako kolejnej sposobności do odkrycia wspaniałych pomysłów”.

„Myśl globalnie: na całej planecie są ludzie, którzy grają w gry Blizzard Entertainment. Szanujemy różnorodność kulturową, która sprawia, że każdy człowiek jest wyjątkowy oraz staramy się ze wszystkich sił rozwijać i wspierać naszą globalną społeczność graczy. Wyszukujemy też najbardziej zapalonych i utalentowanych ludzi na świecie, by wzbogacili nasz zespół i pomogli nam realizować przyszłą wizję Blizzard Entertainment”.

blizz_statua
Statua przed siedzibą Blizzarda - źródło: Kotaku

Warto zaznaczyć, że decyzji firmy sprzeciwiają się także gracze, którzy swoje niezadowolenie wyrażają między innymi na forum Reddit - użytkownicy zaczęli masowo publikować wpisy krytykujące działania zespołu.

W reakcji na jakiś czas zablokowano dział poświęcony Blizzardowi, zmieniając jego status na prywatny, co oznaczało, że dostęp mogły uzyskać tylko osoby zaproszone przez moderatorów. Po kilku godzinach blokadę jednak cofnięto.

Źródło: Kotaku

Następnie: Rabbids Coding - gra z Kórlikami o nauce programowania dostępna za darmo

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami