Borderlands 3 - The Great Vault: Catedhral of the Twin Gods, Rachael, Troy Calypso (boss)

Misja główna, w której stajemy do walki z jednym z rodzeństwa.

Misja główna w Borderlands 3, którą rozpoczniesz po zakończeniu zadania o nazwie Angels and Speed Demons, gdzie należało wykraść reaktor z wrogiej bazy i sprowadzić go do Vaughna. Po uczynieniu tego powróć na pokład Sanctuary i skieruj się na mostek, aby porozmawiać z Lilith, po czym obejrzyj scenę za oknem z księżycem i strumieniem energetycznym.

Przed wyruszeniem w dalszą drogę będziesz mógł odwiedzić członków załogi: Marcusa, Taanis, Avę, Ellie, Moxxi czy Hammerlocka i zamienić z nimi kilka słów. Od niektórych otrzymasz różne bonusy. Kiedy będziesz gotowy ponownie porozmawiaj z Lilith, po czym przenieś się do regionu Devil's Razor na planecie Pandora.

224

Na miejscu porozmawiaj z Vaughnem i obejrzyj przemianę Tannis. Następnie wyrusz za nią samochodem w stronę wrogiego posterunku. Oczyść go z wrogów i poczekaj, aż sojuszniczka zniszczy wrogie systemy obronne (1).

Catedhral of the Twin Gods

W ten sposób odblokujesz przejazd do kolejnej lokacji, czyli Catedhral of the Twin Gods. Kiedy się w niej znajdziesz zacznij jechać wzdłuż drogi, aż do celu.

225

Na miejscu poczekaj chwilę, aż Ava umieści na drzwiach ładunek wybuchowy, po czym strzel w niego. Po eksplozji (2) rusz przed siebie, przygotowując się na walki z dużymi grupami przeciwników.

226

Oczyść pierwszą strefę, po czym ruszaj do kolejnej, przechodząc przy tym przez rurę. Kontynuuj przez kolejne miejsca, aż dotrzesz do placu z bramą (3). Na prawo od bramy znajduje się pagórek, po którym udaj się wyżej i zacznij kierować się w lewo. Na końcu dotrzesz do pomieszczenia z komputerami i dźwignią (4). Pociągnij za nią, a otworzysz bramę.

227

Załatw grupę wrogów, którzy się pojawią, po czym przejdź na następny plac. Spotkasz tu silniejszego przeciwnika - Rachaela (5). Uważaj przede wszystkim na rzucane przez niego ostrza, wystrzeliwane wiązki energii oraz możliwość błyskawicznego przemieszczania się. W trackie walki możesz stosować pociski elektryczne, aby pozbawić go osłony, a potem np. podpalające.

Kolejnym celem będzie przekręcenie czterech zaworów. Dwa z nich znajdują się na parterze - wystarczy do nich podejść i je przekręcić. Spowoduje to pojawienie się dwóch kolejnych rywali - Nathana i Luke'a. Możesz ich pokonać lub po prostu im uciekać.

228

Do dwóch kolejnych zaworów musisz dostać się najpierw wchodząc po schodach w centralnej części placu, a potem skręcając w lewo (jeden zawór), a następnie w prawo (drugi zawór) i za każdym razem wchodząc po drabinie (6). Po przestawieniu wszystkich czterech zaworów zestrzel wielki zbiornik paliwa znajdujący się na piedestale.

Walka z bossem - Troyem Calypso

Zeskocz na dół i przejdź do kolejnej lokacji o nazwie Eridium Sluice. W trakcie drogi koniecznie uzupełnij zapasy w napotkanych automatach, po czym ruszaj do przodu.

229

Po chwili dotrzesz na arenę, gdzie rozpocznie się pojedynek z bossem - Troyem. Przede wszystkim staraj się pozostawać w ruchu i omijać wystrzeliwane przez niego kule energii (7). Samego przeciwnika dobrze jest ostrzeliwać amunicją podpalającą.

230

Oprócz kul unikaj też szarż przeciwnika (8), które mogą następować w poziomie oraz z powietrza. Za każdym razem należy zawczasu odskakiwać na boki lub do tyłu.

231

Kiedy Troy będzie tracił pewną ilość zdrowia stanie się chwilowo odporny na ataki i uda się w pobliże Tyreen (9). Kiedy to nastąpi skoncentruj się na unikaniu obszarowych ataków, z których najczęstsze, to wybuchające fragmenty areny (10), na których wcześniej zaczynają pojawiać się złote punkty, a także fioletowe kule energii (11).

232

Z czasem rywal będzie tworzył też ogromne, kamienne maczugi (12), przed którymi wystarczy odskoczyć na bok. Kontynuuj ostrzeliwanie przeciwnika w trakcie unikania kolejnych ataków, aż rywal padnie.

233

Kiedy to nastąpi pozbieraj cenne przedmioty i podnieś ECHO Device (13). Porozmawiaj z Tannis, przejdź przez portal i podnieś Eridian Analyzer, dzięki któremu będziesz mógł od przyszłej misji tłumaczyć znajdowane fragmenty Eridianu. Wróć do Tannis i porozmawiaj z nią, co zakończy misję.

Spis treści: Borderlands 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Borderlands 3 - Angels and Speed Demons: tajne laboratorium, reaktor, ucieczka

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami