Ban dla profesjonalnego gracza w Hearthstone za poparcie protestów w Hongkongu

Ostra polityka Blizzarda.

Przedstawiciele firmy Blizzard ukarali profesjonalnego gracza w Hearthstone za okazywanie poparcia dla protestujących w Hongkongu.

Chung „Blitzchung” Ng Wai został zbanowany z azjatyckiego turnieju Grandmasters, jego dotychczasowe wygrane zostały zamrożone, a przez najbliższy rok nie będzie mógł wystąpić w żadnych oficjalnych rozgrywkach.

Blitzchung wystąpił podczas krótkiej rozmowy z prowadzącymi w charakterystycznej masce. Powiedział też: „Wyzwolić Hongkong. To rewolucja naszej ery”.

Tegoroczne protesty rozpoczęły się w czerwcu, kiedy Chiny ujawniły plany wprowadzenia ustawy umożliwiającej ekstradycję podejrzanych z Hongkongu. W miarę upływu czasu uczestnicy zaczęli domagać się większej autonomii, zwracając uwagę na autorytarne metody chińskiego rządu.

Zawodnik zaznaczył później, że zdawał sobie sprawę z ryzyka, jakie podejmuje, ale „był przekonany, że ma obowiązek wyrażenia swojej opinii”.

53RW2ONAH4LM1553658984731

Blizzard podkreśla, że Chung Ng Wai złamał zasadę regulaminu, która zabrania „brać udziału w jakiejkolwiek działalności, która wiąże się ze złą reputacją, kogokolwiek obrazi lub negatywnie wpłynie na wizerunek studia Blizzard”.

Firma zerwała też kontrakt z prowadzącymi tę część rozgrywek turniejowych, którzy pozwolili zawodnikowi powtórzyć wygłoszoną opinię w języku mandaryńskim.

Źródło: Kotaku

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami