Microsoft opatentował matę VR i kontroler ruchu - sprzęt dla Xbox Scarlett?

Jest też rysik.

Microsoft w 2018 roku zarejestrował w Amerykańskim Urzędzie Patentowym projekt trzech urządzeń: maty do grania w wirtualnej rzeczywistości, kontrolera ruchu oraz rysika. Dokumenty zostały niedawno znalezione przez internautów.

Zgodnie z patentem, mata VR stanowiłaby obszar zabawy dla użytkownika przebywającego w wirtualnej rzeczywistości. Kamera umieszczona na szkicu nad telewizorem dostosowuje zabawę do wykrywanych przez obiektyw krawędzi maty oraz pozycji gracza.

m1
Just Dance w środowisku VR?

Kontroler ruchu to po prostu urządzenie, które działaniem przypomina PlayStation Move czy inne podobne gadżety do trzymania, które współgrają z popularnymi goglami VR. Sprzęt wykrywa ruch dłoni użytkownika i przenosi go na obraz na monitorze, przykładowo przemieszczając wirtualny przedmiot.

Patent sugeruje, że gracz będzie używał tylko jednej ręki. Być może w planach jest też bardziej standardowy kontroler, przykładowo z analogiem, którym będziemy poruszać się po wirtualnym świecie.

m2
Kostka to prawdopodobnie tylko kształt poglądowy

Dokument wspomina też o rysiku, którym również wpłyniemy na sceny wyświetlane na ekranie.

m3
Aktualnie trudno wyobrazić sobie zastosowanie dla rysika na nowym Xboksie

Jeżeli dojdzie do produkcji i sprzedaży wspomnianych urządzeń, najprawdopodobniej będą gadżetami związanymi z nową generacją konsol Microsoftu, czyli Project Scarlett.

Trzeba jednak pamiętać, że duże koncerny nieustannie chronią swoje rozwiązania technologiczne, nawet jeśli nie zostaną w przyszłości zamienione w rzeczywisty produkt. Niewykluczone więc, że nigdy już nie usłyszymy o macie VR czy rysiku do następnego Xboksa.

Źródło: Windows Central, Free Patents Online

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami