Integracja z Facebookiem wkrótce zniknie z PS4?

Aktualizacja: to już oficjalne.

Aktualizacja: Sony potwierdziło w oficjalnym wpisie, że PS4 nie ma już opcji integracji z Facebookiem. Oznacza to, że użytkownicy nie mogą połączyć PlayStation Network z portalem społecznościowym, a zdjęcia pochodzące z profilu na stronie nie będą używane.

Ponadto, zniknęła funkcja udostępniania na Facebooku zrzutów ekranu, nagrań wideo, muzyki, szczegółów trofeów czy odnośników do transmisji.

Źródło: Sony

Oryginalna wiadomość: Sony wkrótce może usunąć z PlayStation 4 funkcjonalność związaną z Facebookiem - wynika z prywatnej rozmowy internauty z przedstawicielem azjatyckiego oddziału japońskiego koncernu.

Użytkownicy konsoli mogą aktualnie połączyć konto na portalu społecznościowym z siecią PSN, tym samym przenosząc swoje imię i nazwisko, a także zdjęcie. Ponadto istnieje możliwość łatwego udostępniania na Facebooku zrzutów ekranu i nagrań wideo. Funkcje nie cieszą się jednak dużą popularnością.

sony1
Wciąż możemy pochwalić się znajomym z Facebooka pięknymi widokami - chociażby z Horizon Zero Dawn

Wspomniany internauta chciał uzyskać pomoc w rozwiązaniu problemu z dzieleniem się treściami z gier na Facebooku, dlatego skontaktował się z PlayStation Asia. Odpowiedź oddziału zamieścił na forum.

„PlayStation Network nie obsługuje już funkcji związanej z Facebookiem od 7 października 2019 roku. Wyczekuj powiadomienia na swoim PS4, niedługo przekażemy wieści” - czytamy.

sony
Zrzut ekranu z rozmowy. Źródło: Reddit

Co ciekawe, Sony nie wspomina o usunięciu omawianych opcji w opisie aktualizacji systemu 7.0. Niewykluczone, że zmiany obejmą tylko teren Azji, ale to mało prawdopodobne, by tak istotna modyfikacja nie dotyczyła użytkowników z całego świata.

Źródło: Reddit

Następnie: Wybuchowy trailer Call of Duty: Modern Warfare przypomina o zbliżającej się premierze

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami