Borderlands 3 - Cold as the Grave: Blackbarrel Cellars, Aurelia (boss), Graveward (boss)

Misja główna z dwoma mocnymi przeciwnikami do pokonania.

Misja główna w Borderlands 3, która rozpocznie się automatycznie po ukończeniu poprzedniego zadania fabularnego o nazwie Going Rogue, w którym na koniec pokonywaliśmy Archimedesa.

186

Zacznij od skierowania się do bazy, w której przebywa Clay i porozmawiania z nim. Następnie wyrusz za nim - jego lokalizacja zostanie oznaczona znacznikiem. Omiń stojącą przy drodze tabliczkę z napisem To prison i udaj się do wejścia (1). Kontynuuj, aż dotrzesz do Claya, a potem do kryjówki.

Przejście przez Blackbarrel Cellars

W kryjówce możesz uzupełnić zapasy. Kiedy to nastąpi dołącz do Claya, który otworzy przejście do nowej lokacji.

187

Rusz przed siebie, eliminując napotkanych wrogów. W końcu dotrzesz do fabryki w piwnicy. Oczyść teren, po czym wciśnij przycisk na komputerze (2). Następnie powtórz czynność i załatw wszystkich wrogów, którzy pojawią się w środku.

188

Po walce znów użyj komputera i zniszcz beczkę, która zleci na dół. Podnieś fragment klucza, po czym wskocz na taśmociąg i udaj się do przejścia (3).

Walka z bossem - Aurelią, ogród i posągi

Podążaj cały czas przed siebie, uzupełniając przy tym zapasy w napotkanych skrzyniach. W pewnej chwili dotrzesz do miejsca, gdzie będziesz musiał stawić czoła Aurelii.

189

Rywalka będzie korzystać głównie z żywiołu ognia, dlatego w walce z nią dobrze sprawdzi się między innymi prąd i ogień. Aurelia będzie wykorzystywać różne ataki, na przykład przywoływane lodowe pociski (4), przed którymi wystarczy odskakiwać.

190

Odskakuj na bok również w momencie, kiedy przeciwniczka rzuci się do przodu (5), ponieważ przy zderzeniu z ziemią wyjdą z niej lodowe kolce.

191

Podczas starcia unikaj też podziemnej fali uderzeniowej, uciekaj przed tornadami (6) oraz niszcz lodowe podesty (7), na których Aurelia staje, przez co łatwiej jej trafić bohatera. Co pewien czas kobieta będzie tworzyć wokół siebie lodowy posąg - niszcz go szybko, ponieważ inaczej przeciwniczka zacznie przywracać sobie osłony.

192

Po walce porozmawiaj z Hammerlockiem, po czym wyjdź do ogrodu. Skieruj się w stronę pierwszej figury (8), której strzel w głowę. Udaj się do kolejnej i postrzel ją w plecy, a trzecią w krocze (jeśli nic nie będzie się działo, to wcześniej wciśnij zielony przycisk znajdujący się obok).

193

Po dotarciu do wszystkich posągów skieruj się w stronę znacznika, gdzie wejdź w interakcję z kamiennym filarem. Po chwili pojawi się most (9), po którym przejdź do nowej lokacji - The Floating Tomb.

Walka z bossem - Graveward

Na miejscu podejdź do Tannis i przekaż jej przedmioty, po czym poczekaj chwilę, aż stworzy klucz.

194

Udaj się z nim do wyznaczonego miejsca i osadź go we wskazanym punkcie. Po chwili będziesz musiał stawić czoła dwójce wrogów - Grave'owi (10) i Wardowi (11).

195

Po ich pokonaniu rozpocznie się prawdziwe starcie z bossem - Gravewardem. Już od samego początku uważaj, aby nie spaść z areny. Będzie to o tyle utrudnione, że przeciwnik będzie czasami przechylał podłoże. Musisz wtedy skakać do góry i omijać zielone kule (12).

196

Oprócz tego unikaj obszarowych ataków (13) przeciwnika. Chwilę przed nimi na arenie pojawią się złote poświaty, które wskazują miejsca ataku. Omijaj je, a jeśli chcesz schronić się przed niektórymi atakami przeciwnika, to możesz korzystać z wgłębienia w ziemi (jest to też dobre miejsce do ochrony przed podniesieniem płyty przez rywala).

197

Jeśli chodzi o słabe punkty przeciwnika, to warto zawsze celować w charakterystyczny punkt (14) na jego brzuchu. Otrzyma wtedy więcej obrażeń.

198

Jeszcze więcej ran możesz mu zadać w momencie, gdy zaatakuje którąś ze swoich kończyn. Po ataku będą przez chwilę unieruchomione - jest to idealny moment do ostrzelania znajdujących się w nich kul (15).

199

Oprócz powyższych uważaj też na ataki kwasowe (możesz się przed nimi cofnąć) oraz wystrzeliwany laser (16). Możesz szybko zbliżyć się do przeciwnika, żeby znaleźć się pod nim lub kierować się w tę samą stronę, w którą zmierza laser.

Warto dodać, że sama walka będzie dość długa, ponieważ boss jest bardzo wytrzymały. Należy zatem skutecznie unikać ataków (w większości dość powolnych) i ostrzeliwać jego słabe punkty. W przypadku braku problemów z amunicją dobrze jest pozbywać się okolicznych rywali, którzy zostawiają małe zapasy, a także używać zdolności specjalnych oraz maliwańskich karabinów, posiadające odnawiające się magazynki.

200

Po walce podnieść cenne rzeczy i poczekaj na otworzenie się portalu. Przejdź przez niego i skieruj się do artefaktu (Eridian Synchronizer - 17), który podnieś. Dzięki niemu możesz od teraz korzystać z posiadanych przez bohatera artefaktów (aktywujesz je w inwentarzu, jak normalne wyposażenie). Wróć do Tannis, a po jej zniknięciu udaj się do Sanctuary i porozmawiaj z Lilith.

Następnie: Borderlands 3 - Blood Drive: Carnivora, Big Donny, Pain, Terror, Agonizer 9000 (boss)

Spis treści: Borderlands 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Borderlands 3 - The Family Jewel: Voracious Canopy, Balex, GenIVIV (boss)

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami