The Last of Us 2 z rozbudowanym systemem ulepszeń - pozwoli spersonalizować rozgrywkę

Istotne zdolności zamiast drobne bonusy.

Twórcy The Last of Us 2 ze studia Naughty Dog ujawnili, że w grze pojawi się rozbudowany system ulepszeń, który pozwoli spersonalizować styl zabawy.

W rozmowie z serwisem GameSpot współreżyser projektu - Anthony Newman - wyjaśnił, że deweloperom zależało na tym, by gracze zamiast drobnych bonusów do statystyk mogli odblokowywać umiejętności znacząco odmieniające rozgrywkę.

tlou2_ulepszenia
Ulepszenia wpłyną na rozgrywkę

Przykładem jest zdolność umożliwiająca Ellie wstrzymywanie oddechu podczas celowania. Dzięki zdobywanym ulepszeniom, bohaterka uzyska też dostęp do receptury na stworzenie tłumika do pistoletu.

- Są też ekstremalne udoskonalenia, pozwalające skonstruować dwa przedmioty z jednego rodzaju zasobu. Pojawi się więc opcja zbudowania dwóch pułapek lub bomb dymnych korzystając z jednego surowca - tłumaczy Newman.

tlou1
The Last of Us 2 będzie brutalną grą

Zobacz: The Last of Us 2 - premiera i najważniejsze informacje

Deweloper przekonuje jednocześnie, że dzięki systemowi u różnych graczy przygoda może wyglądać nieco inaczej. Podkreśla jednak, że pomiędzy odmiennymi wersjami Ellie pojawią się elementy wspólne.

The Last of Us 2 zadebiutuje 21 lutego 2020 roku. Produkcja zmierza wyłącznie na PS4, aczkolwiek niewykluczone, że w przyszłości pojawi się na PlayStation 5, a więc konsoli następnej generacji od Sony.

Źródło: GameSpot

Następnie: Zwiastun MediEvil Remake wyjaśnia, jak używać tarczy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami