The Last of Us 2 z rozbudowanym systemem ulepszeń - pozwoli spersonalizować rozgrywkę

Istotne zdolności zamiast drobne bonusy.

Twórcy The Last of Us 2 ze studia Naughty Dog ujawnili, że w grze pojawi się rozbudowany system ulepszeń, który pozwoli spersonalizować styl zabawy.

W rozmowie z serwisem GameSpot współreżyser projektu - Anthony Newman - wyjaśnił, że deweloperom zależało na tym, by gracze zamiast drobnych bonusów do statystyk mogli odblokowywać umiejętności znacząco odmieniające rozgrywkę.

tlou2_ulepszenia
Ulepszenia wpłyną na rozgrywkę

Przykładem jest zdolność umożliwiająca Ellie wstrzymywanie oddechu podczas celowania. Dzięki zdobywanym ulepszeniom, bohaterka uzyska też dostęp do receptury na stworzenie tłumika do pistoletu.

- Są też ekstremalne udoskonalenia, pozwalające skonstruować dwa przedmioty z jednego rodzaju zasobu. Pojawi się więc opcja zbudowania dwóch pułapek lub bomb dymnych korzystając z jednego surowca - tłumaczy Newman.

tlou1
The Last of Us 2 będzie brutalną grą

Zobacz: The Last of Us 2 - premiera i najważniejsze informacje

Deweloper przekonuje jednocześnie, że dzięki systemowi u różnych graczy przygoda może wyglądać nieco inaczej. Podkreśla jednak, że pomiędzy odmiennymi wersjami Ellie pojawią się elementy wspólne.

The Last of Us 2 zadebiutuje 21 lutego 2020 roku. Produkcja zmierza wyłącznie na PS4, aczkolwiek niewykluczone, że w przyszłości pojawi się na PlayStation 5, a więc konsoli następnej generacji od Sony.

Źródło: GameSpot

Następnie: Zwiastun MediEvil Remake wyjaśnia, jak używać tarczy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami