Borderlands 3 - The Family Jewel: Voracious Canopy, Balex, GenIVIV (boss)

Misja główna, w której przechodzimy przez wrak dużego statku.

Misja główna w Borderlands 3, która rozpocznie się automatycznie po ukończeniu poprzedniego zadania o nazwie The Guns of Reliance. Aby do niej przystąpić porozmawiaj z Hammerlockiem przebywającym w kryjówce Jakobsa.

161

Po zakończeniu dialogu podnieś płytę od Jakobsa i umieść ją w gramofonie z lewej. Następnie udaj się do znacznika na mapie, który wskazuje miejsce przejścia do lokacji o nazwie Voracious Canopy (1).

BALEX i przejście przez wrak statku

W nowym miejscu rusz przed siebie i zeskocz do małego strumyka. Przygotuj się, ponieważ po chwili bohatera zaatakuje duży dinozaur - Tyrant, którego należy się pozbyć.

162

Po uczynieniu tego podnieś z ziemi pluszaka (Ugly Pink Plushie - 2). Skieruj się z nim w stronę żelaznych drzwi, które się uniosą. Przejdź wtedy na drugą stronę.

163

Kontynuuj w prawo, aż dotrzesz do wejścia do statku. Skorzystaj z ataku wręcz, aby zniszczyć osłonę (3), po czym wyrwij kable. Kiedy to nastąpi, przejdź przez przejście (4) z prawej.

164

We wraku statku zacznij przechodzić przez kolejne pomieszczenia eliminując wrogów - na tym etapie będą to głównie Ratchlingi. W pewnej chwili dotrzesz do komputera, przy którym bohater straci całe zdrowie. Niedługo potem zostaniesz ożywiony (5) przez robota medycznego.

165

Podążaj za wspomnianym robotem, aż do zamkniętego przejścia, gdzie poczekaj chwilę i zaatakuj Bota wręcz. Kiedy odpadnie mu głowa zainstaluj pluszowego Baleksa we wskazanym miejscu (6) i ruszajcie dalej razem.

166

Po dotarciu do lokacji z Ravagerami skieruj się w stronę kontenera (7), wskocz na niego i udaj się wyżej, aż do zamkniętych drzwi. Kiedy Balex zacznie je otwierać, broń go przed atakami rywali.

167

W dalszej części etapu przemierzaj z Baleksem kolejne lokacje, eliminując napotkanych wrogów. W końcu dotrzecie do miejsca, gdzie robota zacznie włamywać się do konsoli. Broń go wtedy przed zmasowanym atakami robotów i małpopodobnych Jabberów (8). Kiedy w końcu jedne z drzwi zostaną otwarte, będziesz jeszcze musiał pokonać Badass Jabbera. Po walce z nim podnieś z ziemi pluszaka.

168

W kolejnej lokacji natkniecie się na sporo robotów. Skieruj się do podwyższenia, z którego dostań się na kontener z lewej (9). Przeskakuj po kolejnych, aż dotrzesz na klatkę (10). Przestaw dźwignię, a kiedy klatka spadnie włóż pluszaka do korpusu robota.

Walka z bossem - GenIVIV

Po walce wyrusz z Baleksem do kolejnej lokacji, gdzie na arenie zobaczysz znajdującego się pod kopułą ochronną bossa - GenIVIV.

Możesz szybko go obiec i zaatakować w momencie, kiedy pole siłowe zniknie. Przeciwnik powinien początkowo skupić ogień na Baleksie, dzięki czemu możesz zadać mu od tyłu obrażenia i szybko pozbawić niebieskiego paska energii.

169

Po chwili Balex padnie pod naporem bossa, a ten zacznie atakować na różne sposoby. Jednym z nich są duże, zielone kule (11) odbijające się po całej arenie. Dobrze jest wejść na podwyższenie po drugiej stronie areny i tam biegać na boki, aby omijać pociski (ograniczysz w ten sposób możliwość wpadnięcia na nie od tyłu).

170

Oprócz tego przeciwnik będzie przywoływał latające drony bojowe (12). Możesz niszczyć kilka z nich, a resztę zostawiać na polu bitwy na wypadek utraty zdrowia.

171

GenIVIV będzie również przyzywał roboty lądowe (13). Te warto niszczyć od razu albo trzymać się od nich na dystans, żeby nie podeszły zbyt blisko do bohatera.

172

Ponadto GenIVIV będzie co pewien czas ostrzeliwał bohatera zielonymi pociskami (14), przed którymi odskakuje na boki. Rób tak również, jeśli widzisz, że szykuje się do szybkiej szarży. Trzymając się powyższych wskazówek, pozostawaj stale w ruchu, unikaj wrogich pocisków i ostrzeliwuj bossa, aż padnie.

173

Po walce podnieś cenne rzeczy oraz pluszaka i wróć na pokład Sanctuary. Okaże się, że statek został zainfekowany przez wirusa. Przebij się przez roboty z obsługi i skieruj się na mostek, gdzie włóż Baleksa do komputera (15).

Po pozbyciu się wirusa udaj się do Marcusa i przekaż mu dysk twardy, a następnie odwiedź Tannis oddając jej kolejny fragment klucza.

Następnie: Borderlands 3 - Going Rogue: Ambermire, agenci, Archimedes (boss)

Spis treści: Borderlands 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Borderlands 3 - The Guns of Reliance: Clay, wagon, Fort Sunshine, Muldock Anointed, Dalton

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami