Psychologiczny thriller Martha is Dead opowie o morderstwie w czasie II wojny światowej

Historia straty.

Niezależne studio LKA z Włoch zaprezentowało swój nowy projekt - osadzony w czasach II wojny światowej psychologiczny thriller Martha is Dead. Premiera w 2020 roku na PC.

Przedstawiająca wydarzenia z perspektywy pierwszej osoby gra toczy się w 1944 na terenie Toskanii, którą zainteresowani są zarówno Naziści, jak i Alianci. Pewnego dnia z rzeki zostaje wyłowione zbezczeszczone ciało młodej kobiety - prawdopodobnie tytułowej dziewczyny.

Gracze pokierują bliźniaczką ofiary, a zarazem córką niemieckiego żołnierza. Bohaterka stara się rozwiązać zagadkę brutalnego morderstwa siostry, próbując jednocześnie poradzić sobie z traumą utraty ukochanej krewnej i problemami psychicznymi.

Twórcy obiecują grę, która zatrze granicę pomiędzy światem wirtualnym a rzeczywistym, ożywiając „ludzkie historie”. Deweloperzy przekonują, że połączą fikcję z faktami - nie zabraknie wielowątkowej opowieści oraz prawdziwych lokacji i elementów historii.

martha3
W Martha is Dead nie zabraknie elementów grozy

Pozycja powstaje z wykorzystaniem Unreal Engine 4. Silnik pozwoli autorom przygotować „fotorealistyczną grafikę” z zaawansowanymi teksturami oraz techniką ray tracingu, czyli śledzenia promieni w czasie rzeczywistym. Do tego „niepokojący dźwięk”.

Martha is Dead nie jest jedynym projektem studia LKA utrzymanym w podobnej konwencji. W 2016 roku deweloperzy wydali The Town of Light - tytuł opowiadający o młodej kobiecie, którą tuż przed wybuchem II wojny światowej wysłano do włoskiego szpitala psychiatrycznego.

Źródło: Steam

Następnie: Mod do Skyrima odtwarza główne misje z The Elder Scrolls 2

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami