Cross-play już oficjalnie na PS4. Opcja dostępna dla wszystkich deweloperów

Zakończyły się testy beta systemu.

Funkcja rozgrywki międzyplatformowej (cross-play) jest już dostępna dla wszystkich deweloperów, którzy zechcą wprowadzić ją do swojej gry - poinformowali dziennikarze serwisu Wired.

Sony nie przygotowało żadnej oficjalnej zapowiedzi czy ogłoszenia, ale niedawno zakończyła się faza testów beta systemu. Obejmowała ona między innymi wspólną grę użytkowników różnych platform w Fortnite.

fortcross
Fortnite wspiera cross-play na PS4 od jesieni 2018 roku

Międzyplatformowa rozgrywka może być wprowadzana do gier zgodnie z regułami ustalanymi przez samych deweloperów. Twórcy mogą więc uczynić ją opcjonalną, albo ograniczyć tylko do wybranych trybów zabawy.

Sony przez dłuższy czas podchodziło sceptycznie do takiego rozwiązania. Jeszcze w ubiegłym roku przedstawiciele firmy zaznaczali, że szanse na „pełny cross-play” są nikłe. Gracze nieustannie prosili jednak o zmianę podejścia, podobnie zresztą jak niektóre studia deweloperskie.

Kolejną wysokobudżetową grą, która skorzysta z funkcji cross-play, będzie Call of Duty: Modern Warfare. Strzelanka od Infinity Ward pozwoli na wspólną zabawę posiadaczy PS4, Xbox One i PC. Kilka dni temu aktywowano też ten system w PUBG.

Źródło: Wired

Następnie: Blizzard podkreśla, że PC to wciąż priorytet dla studia

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami