FIFA 20 - kariera menedżera: trening i rozwój piłkarzy

Jak rozwijać umiejętności zawodników.

Na tej stronie szczegółowo omawiamy rozwój piłkarzy w karierze menedżera w FIFA 20. Dowiesz się tutaj, jak przejść do treningu, jak i gdzie wybrać ćwiczenia oraz na co zwrócić uwagę.

Ciekawą kwestią jest fakt, że ćwiczeń nie musimy wykonywać sami. Jeżeli ktoś ma ochotę zajmować się tylko obowiązkami menedżera, ma taką możliwość. Należy jednak liczyć się z faktem, że wyniki mogą być znacznie gorsze.

Jak trenować piłkarzy jako menedżer w FIFA 20

Po wejściu do trybu kariery menedżera, na głównej zakładce Centrala zobaczysz kafelek Trening. Wejdź tam, aby rozpocząć szkolenie swoich zawodników.

t1

Na kolejnym ekranie zobaczysz, że możesz dodać do listy pięć ćwiczeń. Każde takie ćwiczenie - do którego przypisujesz konkretnego zawodnika i konkretny rodzaj aktywności - to jedna sesja. W tygodniu możesz zorganizować pięć sesji. Kiedy wyczerpiesz limit, na wspomnianym kafelku w zakładce Centrala zobaczysz, ile jeszcze dni musisz odczekać do kolejnej możliwości treningu.

t2

Nie możesz trenować całej drużyny na raz. Każde ćwiczenie (a więc sesja) to tylko jeden zawodnik. Oznacza to, że w tygodniu możesz zadbać o rozwój maksymalnie pięciu swoich piłkarzy.

Wejdź w opcję Dodaj ćwiczenie, by przejrzeć dostępnych piłkarzy. Wybierz zawodnika (przemieszczając się pomiędzy zakładkami z pozycjami na boisku), którego chcesz trenować.

Przejdziesz teraz do wyboru ćwiczenia. Przemieszczaj się pomiędzy zakładkami, by wybrać aktywność z jednej kategorii (w zależności od tego, co chcesz trenować): drybling, obrona, podania, strzelanie, stałe fragmenty gry. Gra sama podpowiada również, które ćwiczenia nadają się dla zawodnika, w zakładce Sugerowane.

t3

Pamiętaj, aby wybrać odpowiednią aktywność. Nie przypisuj ćwiczenia obrony do napastnika, czy precyzyjnego dryblingu do obrońcy. Podświetlając dane ćwiczenie, po prawej stronie, pod podstawowymi informacjami o zawodniku, zobaczysz, w jaki sposób wykonanie ćwiczenia może wpłynąć na atrybuty piłkarza (1).

Pamiętaj, że zielone wskaźniki ilustrują jedynie potencjalny rozwój, który jest możliwy do osiągnięcia po perfekcyjnym wykonaniu aktywności. Jeżeli zawodnikowi pójdzie nieco gorzej, statystyki nie zwiększą się tak bardzo. Pamiętaj też, żeby zwracać uwagę na poziom trudności ćwiczenia, który znajduje się pod nazwą (2). Im trudniejsza aktywność, tym więcej korzyści może przynieść, ale przy okazji będzie też większym wyzwaniem, związanym z ryzykiem otrzymania niskiej oceny. Dostosuj więc poziom do swoich umiejętności.

t4

Nic nie stoi na przeszkodzie, by jednego dnia wyczerpać cały limit sesji, a więc dodać pięć ćwiczeń dla pięciu piłkarzy. Ciekawą funkcją jest też tworzenie planów treningowych. Jeżeli w przyszłości będziesz chciał powtórzyć utworzony właśnie układ sesji z tymi samymi zawodnikami, na głównym ekranie treningu naciśnij Options lub Start. Tam będziesz mógł zapisać plan i wczytać go w przyszłości.

Jeżeli jesteś już gotowy i ułożyłeś wszystkie ćwiczenia, masz teraz kilka opcji: rozegrać ćwiczenia samemu, zasymulować pojedyncze ćwiczenie oraz zasymulować wszystkie ćwiczenia. Dwie pierwsze opcje możesz dowolnie łączyć, przykładowo samemu rozegrać dwie aktywności, a trzy zasymulować.

Symulacja może być kusząca, ale pamiętaj, że - w zależności od rodzaju i trudności ćwiczenia - możesz otrzymać różne wyniki. Od A (najlepszej) do F (najgorszej). Z naszych doświadczeń wynika, że najczęściej trafiają się oceny B, C i D.

t5

Po zakończonym planie wystarczy wybrać Dalej. W zakładce Centrala zobaczysz teraz, że rozwój piłkarzy jest zablokowany - aż do czasu kolejnego tygodnia.

Spis treści: FIFA 20 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: FIFA 20 - kariera menadżera: konferencje, wywiady i morale zawodników

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami