Doom uruchomiony na kasie z McDonald's

Frytki do tego?

Dziewiętnastoletni Ryan Edgar z Australii uruchomił oryginalnego Dooma na kasie z McDonald's, którą zdobył w jednej z placówek, kiedy sprzęt wymieniano na nowszy.

Edgar wyjaśnił w rozmowie z Kotaku, że wystarczyło zgrać strzelankę na USB, by mogła zostać włączona na kasie. Później należało jeszcze podłączyć mysz i klawiaturę.

- Udało mi się aktywować explorer.exe poprzez Menadżera Zadań, ale zastosowano tam jakąś dziwną formę kodowania - powiedział dziewiętnastolatek. Edgar nie mógł też ustalić, jakimi podzespołami dysponuje kasa.

Doom to gra, która często trafia dzięki użytkownikom na nietypowe urządzenia. Strzelankę włączano już na lodówkach, zegarkach smartwatch, a nawet na mikrofalówce.

zdoom

Australijczyk twierdzi, że ma zamiar używać starej kasy do innych podobnych eksperymentów. W planach ma między innymi uruchomienie na urządzeniu gry Sonic Adventure 2.

Źródło: Kotaku

Następnie: PS5 i Xbox Scarlett wykorzystają kamery i zaoferują największy skok mocy w historii - nieoficjalnie

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami