Cyberpunk 2077, Modern Warfare i Minecraft z ray tracingiem - Nvidia promuje technikę w nowym materiale

Oraz inne gry.

Nvidia opublikowała zwiastun promujący ray tracing, czyli rozpowszechnioną przez producenta GeForce'ów technikę śledzenia promieni w czasie rzeczywistym.

W nagraniu firma zaprezentowała już wydane i powstające produkcje, które wykorzystują wspomniane rozwiązanie graficzne. Nie zabrakło fragmentów z Control, Cyberpunk 2077 oraz specjalnego trybu Minecrafta.

W wideo obecna jest również debiutująca 25 października strzelanka Call of Duty: Modern Warfare. W gronie tytułów z obsługą ray tracingu są też hakerskie Watch Dogs Legion i kooperacyjne Wolfenstein: Youngblood.

Na rynku dostępnych jest stosunkowo niewiele tytułów, w których zastosowano technikę śledzenia promieni w czasie rzeczywistym. Z rozwiązania korzystają między innymi Battlefield 5, Shadow of the Tomb Raider oraz Metro Exodus.

cod_mw_rtx
Call of Duty: Modern Warfare to jedna z gier, która obsłuży ray tracing

Zobacz: Cyberpunk 2077 - premiera i najważniejsze informacje

Warto zaznaczyć, że efekty ray tracingu ujrzeć mogą jedynie posiadacze komputerów z kartami graficznymi z serii GeForce RTX. Pierwsze modele pojawiły się w ubiegłym roku - GPU wyposażono w specjalistyczne rdzenie odpowiedzialne za obliczanie ścieżki promieni, odciążając sprzęt.

Następnie: The Last of Us 2 na PS4 Pro - wstępna analiza Digital Foundry

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami