Cyberpunk 2077, Modern Warfare i Minecraft z ray tracingiem - Nvidia promuje technikę w nowym materiale

Oraz inne gry.

Nvidia opublikowała zwiastun promujący ray tracing, czyli rozpowszechnioną przez producenta GeForce'ów technikę śledzenia promieni w czasie rzeczywistym.

W nagraniu firma zaprezentowała już wydane i powstające produkcje, które wykorzystują wspomniane rozwiązanie graficzne. Nie zabrakło fragmentów z Control, Cyberpunk 2077 oraz specjalnego trybu Minecrafta.

W wideo obecna jest również debiutująca 25 października strzelanka Call of Duty: Modern Warfare. W gronie tytułów z obsługą ray tracingu są też hakerskie Watch Dogs Legion i kooperacyjne Wolfenstein: Youngblood.

Na rynku dostępnych jest stosunkowo niewiele tytułów, w których zastosowano technikę śledzenia promieni w czasie rzeczywistym. Z rozwiązania korzystają między innymi Battlefield 5, Shadow of the Tomb Raider oraz Metro Exodus.

cod_mw_rtx
Call of Duty: Modern Warfare to jedna z gier, która obsłuży ray tracing

Zobacz: Cyberpunk 2077 - premiera i najważniejsze informacje

Warto zaznaczyć, że efekty ray tracingu ujrzeć mogą jedynie posiadacze komputerów z kartami graficznymi z serii GeForce RTX. Pierwsze modele pojawiły się w ubiegłym roku - GPU wyposażono w specjalistyczne rdzenie odpowiedzialne za obliczanie ścieżki promieni, odciążając sprzęt.

Następnie: The Last of Us 2 na PS4 Pro - wstępna analiza Digital Foundry

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Age of Empire 4 - Poradnik, Solucja

Jak grać, rozwijać bazę, wygrywać potyczki i przejść wszystkie misje.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami