Twórca muzyki z Duke Nukem 3D pozywa Gearbox i Valve. Przyczyną rocznicowe wydanie strzelanki

Utwory wykorzystane bez pozwolenia?

Kompozytor Bobby Prince wystąpił na drogę sądową przeciwko firmie Gearbox Software, jej prezesowi (Randy'emu Pitchfordowi), a także Valve. Pozew dotyczy bezprawnego wykorzystania jego muzyki w Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour.

Rocznicowe wydanie kultowej strzelanki trafiło do sprzedaży w 2016 roku. Prince zaznaczył, że w latach 90. podpisał umowę z Apogee Software - późniejszym 3D Realms - dotyczącą płatności w wysokości jednego dolara z każdego sprzedanego egzemplarza oryginalnej gry.

Zapisy wskazujące kompozytora jako właściciela praw do muzyki znajdują się nawet w plikach Duke Nukem 3D. Mimo to, Gearbox miało nawet nie skontaktować się z autorem przed wydaniem wersji 20th Anniversary World Tour.

Prince miał też kontaktować się osobiście z Pitchofrdem, szefem studia Gearbox. Ten miał obiecać kompozytorowi, że sprawa zostanie rozwiązana, ale nie poczyniono żadnych starań w tym kierunku.

Wreszcie, autor muzyki starał się skontaktować z Valve, by właściciel Steama usunął nową wersję Duke'a Nukem 3D z platformy - ale jego prośby zostały zignorowane.

duke

Dokumenty sądowe zostały złożone kilka dni temu. Pozwane strony mają niecały miesiąc na wystosowanie odpowiedzi.

Prince jest też odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową kilku innych produkcji uznawanych dziś za kultowe - to między innymi Doom, Doom 2 czy Wolfenstein 3D.

Źródło: PC Gamer

Następnie: Death Stranding - dziecko z kapsuły usłyszymy przez głośnik w padzie

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami