Minecraft Earth - premiera, beta, jak zagrać: najważniejsze informacje

Budowanie w prawdziwym świecie.

Studio Mojang - we współpracy z Microsoftem - pracuje nad Minecraft Earth. Ta darmowa mobilna produkcja wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość, niczym Pokemon Go. Choć Earth jest pod pewnymi względami podobne do hitu studia Niantic, to podstawy rozgrywki różnią się dosyć mocno.

Twórcy chcą umożliwić graczom realizować filozofię gameplayu Minecrafta w realnym świecie. Chodzi oczywiście o to, z czego najbardziej znana jest słynna gra, a więc o tworzenie i budowanie przeróżnych struktur.

Minecraft Earth ma być dostępne wyłącznie na platformach mobilnych - konkretnie: na smartfonach. W dalszej części artykułu możecie sprawdzić, czy wasz telefon podoła zadaniu. Gra nie jest na szczęście zbyt wymagająca dla sprzętu.

  • Premiera: październik 2019 (beta)
  • Platforma: Android, iOS
  • Wersja językowa: angielska
  • Producent: Mojang
  • Wydawca: Mojang

Premiera i wersja beta

Minecraft Earth zadebiutuje w wersji beta już w październiku 2019 roku. Twórcy zamierzają udostępnić wczesną wersję setkom tysięcy użytkowników, ale konieczne jest zarejestrowanie się na oficjalnej stronie gry.

Data premiery pełnej wersji nie jest znana, ale najprawdopodobniej - jak w przypadku innych podobnych gier mobilnych - wszystkie postępy z bety przeniesiemy do finalnego wydania.

Gra wymaga posiadania konta Microsoft lub Xbox Live.

Rozgrywka

Gameplay w Minecraft Earth składa się z dwóch głównych elementów - zbierania zasobów i różnych stworków, a także budowania struktur i elementów otoczenia.

Kolekcjonowanie surowców to budowy oraz zwierząt (które później możemy wypuścić przy naszej budowli) odbywa się w prawdziwym świecie. Niczym w Pokemon Go, widzimy na ekranie telefonu mapę swojej okolicy i przemieszczamy się między punktami zainteresowania.

By zdobyć przedmiot lub moba (tak nazwane są różne stwory i zwierzaki), wystarczy stuknąć w daną ikonę na mapie.

mineicascr
Od lewej: zdobywane przedmioty, mapa i ekwipunek

Budowanie to element, który mocno wyróżnia Minecraft Earth na tle konkurencji. Na dowolnej, płaskiej powierzchni możemy ustawić specjalną planszę (podstawę), na której stworzymy naszą budowlę. Plansze różnią się, oferując chociażby inne typy środowiska (zimowe lub pustynne).

Co ważne, zbudowaną strukturę możemy później umieścić w dowolnym miejscu w prawdziwym świecie, w większej skali. W praktyce budujemy więc najpierw model, na przykład na stole we własnym mieszkaniu, a później ustawiamy finalny budynek gdzieś w mieście.

Zobacz też: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Inni użytkownicy mogą widzieć nasze struktury. Przyjaciele mogą pomóc nam w procesie budowy.

Wspierane urządzenia

Konkretna lista urządzeń wspieranych Minecraft Earth nie została jeszcze ujawniona. Wiadomo jednak, że smartfon będzie musiał obsługiwać system iOS 10 (najstarszy model Apple w tym przypadku to iPhone 5) lub Androida 7 (jednym ze starszych modeli zaktualizowanych do tej wersji Androida jest choćby Samsung Galaxy S6).

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami