Cyberpunk 2077 - polski dubbing. Michał Żebrowski jako Johnny Silverhand

Obsadzono też role męskiego i żeńskiego V.

CD Projekt Red ujawniło pierwsze szczegóły na temat polskiej edycji powstającego Cyberpunk 2077. Gra ukaże się w wersji z dubbingiem, a w obsadzie jest Michał Żebrowski.

Aktor znany między innymi z roli Geralta w rodzimej adaptacji twórczości Andrzeja Sapkowskiego wcieli się w Johnny'ego Silverhanda. Warto zaznaczyć, że w angielskim wydaniu gry wizerunku i głosu postaci użycza Keanu Reaves.

cyber_obsada
Pierwsi aktorzy z obsady polskiej wersji Cyberpunk 2077

Poinformowano też, że jako męskiego V usłyszymy Kamila Kulę, absolwenta Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W dorobku liczne seriale - widzowie mogli zobaczyć artystę na przykład w „Hotelu 52”, „W rytmie serca”, czy „Za marzenia”.

Ma również doświadczenie z dubbingiem. W karciance Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści wystąpił jako Gascon, a w filmach „Czarna Pantera” jako T'Challa, „Piękna i Bestia” jako Bestia i „Wonder Woman” jako Steve Trevor.

W żeńską wersję postaci wcieli się zaś Lidia Sadowa, która także ukończyła Akademię Teatralną. W swojej filmografii ma role w takich produkcjach, jak „Barwy szczęścia”, „Szpilki na Giewoncie” i „Ranczo”. Użyczyła także głosu Vali w Horizon Zero Dawn i Elsie w „Krainie lodu”.

Zobacz: Cyberpunk 2077 - premiera i najważniejsze informacje

Szczegóły o polskiej wersji językowej ujawniono na panelu dyskusyjnym podczas trwającego Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Na razie jednak nie zaprezentowano żadnych próbek dubbingu.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One - warto zaznaczyć, że pojawi się opcja zabawy z angielskimi głosami. Gra bazuje na papierowym systemie RPG wykreowanym przez Mike'a Pondsmitha, a akcję osadzono w futurystycznym Night City.

Źródło: Cyberpunk 2077

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami