PS5 pomoże graczom w rozgrywce? Sony zarejestrowało patent "asystenta PlayStation"

Wskazówki i rady od sztucznej inteligencji.

W marcu bieżącego roku Sony zarejestrowało patent na PlayStation Assist - wirtualnego asystenta, którego celem jest pomoc graczom podczas rozgrywki.

Z dokumentów - dostępnych w międzynarodowej bazie WIPO - wynika, że rozwiązanie przygotowywane przez japoński koncern wykorzystuje sztuczną inteligencję. System dostarczy użytkownikowi ważnych informacji o danej grze.

skyirim_asystent
Asystent pomoże w walce z przeciwnikami

Za pomocą komend głosowych, gracz poprosi wirtualnego asystenta o ujawnienie położenia określonych przedmiotów lub wskazania celów misji. Dołączone do patentu ilustracje prezentują działanie mechanizmu na przykładzie Horizon Zero Dawn i Skyrima.

Na grafikach przedstawiono sytuację, gdy użytkownik chce się dowiedzieć, gdzie można zdobyć stalowy miecz. Obrazki sugerują też, że otrzymamy możliwość zapytania o najlepszą strategię pokonania określonego wroga.

horizon_asystent
System wyświetli też listę zadań...

Według dokumentu, po wydaniu polecenia, asystent połączy się z serwerami Sony w celu uzyskania niezbędnych informacji, które następnie wyświetli na ekranie telewizora. Mechanizm uwzględni przy tym bieżącą sytuację graczy w rozgrywce.

Patent wskazuje, że system pojawiłby się także na urządzeniach mobilnych jako aplikacja. Program miałby między innymi wyświetlać na ekranie telefonu aktualizowaną w czasie rzeczywistym mapę odwiedzanej lokacji i przedstawiać statystyki rozgrywki.

horizon_4
...oraz położenie poszukiwanych przedmiotów

W opisie asystenta o tym nie wspomniano, ale nie można wykluczyć, że zadebiutuje wraz z PlayStation 5. Rozwiązanie mogłoby być istotną nowością powstającej konsoli następnej generacji od koncernu Sony.

Oczywiście warto zaznaczyć, że zarejestrowanie patentu na omawianą technologię nie oznacza, że zostanie faktycznie wykorzystana i wdrożona. Wiele z rezerwowanych przez firmy pomysłów nie jest w rzeczywistości realizowanych.

Źródło: WIPO, Techstatic

Następnie: Błąd w Ghost Recon Breakpoint pozwala wyeliminować głównego przeciwnika na samym początku gry

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami