Pierwsze Assassin's Creed i wierność faktom historycznym

Materiał od Ubisoftu.

Amerykański oddział Ubisoftu opublikował materiał poświęcony pierwszej odsłonie Assassin's Creed z 2007 roku. Wideo skupia się na faktach historycznych, które były istotnym tłem fabuły produkcji.

Akcja gry toczy się na Ziemi Świętej w czasach trzeciej wyprawy krzyżowej. Głównym bohaterem jest Altair z Bractwa Asasynów - mężczyzna stara się odzyskać dawną pozycję w hierarchii, utraconą po popełnionym błędzie.

W nagraniu opowiedziano o trzech miastach odwiedzanych przez graczy w pierwszym Assassin's Creed, a więc Jerozolimie, Akce i Damaszku. Narrator filmu przybliża najważniejsze fakty historyczne o poszczególnych metropoliach.

W wideo podkreślono, że Ubisoft starał się wiernie odtworzyć wszystkie wymienione lokacje. Deweloperzy nie zapomnieli więc o charakterystycznych dla poszczególnych obszarów obiektach oraz stylach architektonicznych.

ac_sentyment
Fani darzą pierwsze Assassin's Creed dużym sentymentem

Przykładem jest Jeruzalem, które jest ważne dla islamu, chrześcijaństwa i judaizmu. Twórcy postarali się przedstawić miasto jako tygiel trzech wspomnianych monoteistycznych religii - wędrując po wirtualnych ulicach, natkniemy się więc zarówno na synagogi, jak i kościoły.

Assassin's Creed zapoczątkowało najpopularniejszą obecnie markę Ubisoftu. Seria doczekała się 10 głównych odsłon i kilku pomniejszych projektów, a najnowszą częścią cyklu jest ubiegłoroczne Odyssey.

Następnie: Destiny 2 - zmiany w dodatku Twierdza Cieni. Balans poziomu trudności i obrażeń

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami