FIFA 20 - Monety Volta: jak szybko zarabiać, najlepsze metody

Wszystko, co trzeba wiedzieć o pieniądzach w ulicznym trybie.

Szukasz sposobu na szybkie zarabianie Monet Volta? W tym poradniku wytłumaczymy ci wszystko, co trzeba wiedzieć o tej walucie, a także podpowiemy, jakie są najlepsze metody jej zdobywania.

W trybie Volta najważniejsza jest zabawa piłką, a także wyrażanie siebie - również poprzez wygląd. Nowe akcesoria i ubrania kupujemy właśnie za Monety Volta, więc będziesz ich potrzebował jak najwięcej.

Na tej stronie:

Monety Volta w FIFA 20 - podstawowe informacje

Monety Volta to po prostu waluta, którą wydajesz w trybie piłki ulicznej. Nie należy jej mylić z Monetami trybu FUT - to zupełnie inne pieniądze.

Kiedy pierwszy raz włączysz Voltę, stworzysz nowego bohatera, którego potem będziesz wyposażał w różne ubrania i dodatki. Te akcesoria musisz najpierw odblokować - albo poprzez wykonanie przypisanego do nich wyzwania, albo wydanie Monet Volta. Pieniędzmi możesz też płacić za duplikaty ubrań - jeżeli chcesz ubrać każdego członka zespołu przykładowo w tę samą bluzę, będziesz musiał kupić tyle sztuk, ilu zawodników chcesz w nią wyposażyć.

fifa_20_volta_coins_1

Jak zdobyć Monety Volta w FIFA 20

W trybie Volta Football monety zdobywasz poprzez rozgrywanie spotkań - online oraz przeciwko sztucznej inteligencji. W przypadku wygranej, otrzymujesz dwa razy więcej MV (Monet Volta). Aktualnie to jedyny sposób zarabiania w grze.

Aby przyspieszyć ten proces, należy wygrywać turnieje, które gwarantują duże bonusy. W trybie fabularnym za wygranie turnieju otrzymasz nawet dziesięć razy więcej niż za wygranie pojedynczego meczu. To samo tyczy się Ligi Volta: kiedy zdobędziesz maksymalną liczbę punktów w danej dywizji, dostaniesz ogromną ilość pieniędzy, tym większą, im wyższa dywizja.

Monety wygrywasz też za zwyciężanie w turniejach w trybie Volta Tour lub turniejach wybranych z mapy gry, ale nie jest to najszybszy sposób zarabiania.

Jak zarabiać więcej Monet Volta

Na liczbę zdobytych monet wpływa kilka czynników. Pewną ilość pieniędzy otrzymasz po prostu za wzięcie udziału w meczu, nieco więcej za wygraną oraz jeśli twój zawodnik zakończył spotkanie z wysoką oceną. Ostatnia metoda to dostanie się do tzw. Klipu, czyli krótkiego nagrania na końcu meczu, które prezentuje teoretycznie najciekawsze zagranie.

Wysoka ocena meczowa i Klip mogą zagwarantować ci więcej MV niż samo wygranie spotkania. W przypadku oceny meczowej dostajesz tym więcej monet, im wyższa ocena. Klip to natomiast stała wartość.

fifa_20_volta_coins_2

W grę wchodzi też poziom trudności. Możesz go wybrać w menu ustawień trybu Volta, a ponadto poziom trudności będziesz mógł wygrać przed rozpoczęciem turnieju. Wyższe poziomy mnożą zdobywane monety. Podstawą - a więc wartością równą 1 - jest poziom Amator. Najwyższy, Legendarny, mnoży monety razy 1,5.

Warto nadmienić, że w trybie Ligi Volty zarabiasz więcej, kiedy udaje ci się wygrywać kilka razy pod rząd. Bonus utrzymuje się do czasu, gdy przegrasz mecz.

Najszybsze metody zdobywania Monet Volta

Przede wszystkim skup się na wygrywaniu turniejów: czy to w trybie fabularnym, Volta Tour czy Lidze Volta. Ustaw przy tym poziom trudności na jak najwyższy, ale przy tym wciąż dla ciebie komfortowy. Wygrywanie na poziomie Legendarnym brzmi bardzo opłacalnie, ale możesz przegrać tyle razy, że okaże się, że w tym czasie poradziłbyś sobie lepiej na niższym poziomie.

Pierwsze co powinieneś zrobić, to przejść tryb fabularny. Nie dość, że oswoisz się z mechanizmami rozgrywki i rozbudujesz swój skład, to zarobisz naprawdę sporo na wygranych turniejach. Liga Volta to najprawdopodobniej szybszy sposób zarabiania, ale i tak warto rozpocząć od historii, a tym samym odblokować lokacje i ikony Volta, które potem możesz wcielić do drużyny. Za wygrany turniej w trybie fabularnym otrzymasz od 2000 do 10000 Monet.

fifa_20_volta_coins_3

Następnie postaw na Ligę Volta. W trybie historii turnieje są opłacalne, ale całość zajmuje sporo czasu - między innymi przez przerywniki filmowe czy treningi. Liga jest szybsza, a poza tym zarabiasz więcej, kiedy wygrywasz kilka spotkań pod rząd. Co ciekawe, oponenci w tym trybie mają tendencję do poddawania spotkań, jeśli źle im idzie, co dodatkowo skraca mecze.

Volta Tour to również solidna metoda zarabiania MV. Turnieje nie są tak opłacalne jak w historii lub Lidze, ale możesz ustawić poziom trudności na odpowiedni, a dodatkowo rozgrywać turnieje w formacie „Do X goli”, co skraca spotkania.

fifa_20_volta_coins_5

W skrócie: jeśli interesuje cię fabuła, ukończ ją. Potem spróbuj swoich sił w Lidze Volta i postaraj się wygrać dywizję. Z kolei jeśli szukasz nieco łatwiejszego i spokojniejszego sposobu zarabiania, skorzystaj z turniejów w Świecie Volta, ustawiając najwyższy komfortowy dla ciebie poziom i spotkania typu „Do X goli”.

Jak dostać się do Klipu, by zarabiać więcej Monet Volta

Trudno wskazać jeden łatwy sposób na dostanie się do końcowego nagrania po meczu, ale gra zdecydowanie wybiera efektowne akcje, w których użyto popisowego podania, strzału, albo sztuczki. To może być cokolwiek: zagranie piętką, rabona, efektowne dośrodkowania. Twoi zawodnicy sami starają się oczywiście wykonywać drobne sztuczki, ale możesz pomóc im, naciskając L2/LT podczas podania czy strzału.

Zostają też standardowe triki, wykonywane albo poprzez jednoczesne naciśnięcie spustów, albo klasycznie, prawym analogiem. Łącz sztuczki i strzelaj po nich gola, a jest bardzo duża szansa, że trafisz do Klipu.

Warto też zauważyć, że bonus w postaci dodatkowych Monet otrzymasz nie tylko, kiedy w Klipie pojawi się twoja postać, a ktokolwiek z zespołu.

Jak i na co wydawać Monety Volta

Monety Volta wydaje się tylko na przedmioty kosmetyczne. Możesz ich użyć, by ominąć wykonywanie wyzwań, które odblokowują konkretne dodatki. Wyzwania mogą być różne, przykładowo „zdobądź X hat-trików swoim bohaterem”.

Rekomendujemy zachowanie monet na sytuacje, w których spotkasz się z bardzo trudnym lub czasochłonnym wyzwaniem. Przykładowo my ominęliśmy zadanie, w którym musieliśmy rekrutować zawodnika z Paryża, ponieważ żaden nam nie pasował.

fifa_20_volta_coins_4

Za monety możesz też kupować duplikaty przedmiotów. Dzięki temu kilku zawodników z twojej drużyny może nosić tę samą część garderoby.

Następnie: FIFA 20 - Volta: wskazówki, podpowiedzi i taktyki

Spis treści: FIFA 20 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: FIFA 20 Volta - 4 na 4 bez bramkarza: taktyki, formacje, ustawienia

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami