Destiny 2 - zmiany w dodatku Twierdza Cieni. Balans poziomu trudności i obrażeń

Przygotowania do premiery.

Bungie opublikowało na oficjalnej stronie Destiny 2 obszerny opis zmian, które zostaną wprowadzone do gry w aktualizacji towarzyszącej premierze dodatku Twierdza Cieni.

Najważniejsze modyfikacje dotyczą poziomu trudności. Twórcy chcą uczynić rozgrywkę bardziej dynamiczną, ale jednocześnie wymagającą - dlatego wrogowie o poziomie mocy niższym od naszego o 10-40 punktów będą wyjątkowo łatwi do zlikwidowania.

Jeśli wrogowie będą przewyższać nas o maksymalnie 100 punktów mocy, będą stanowić odpowiednio wyższe wyzwanie. Co ciekawe, jeśli przeciwnicy w end-game będą przewyższać bohatera mocą o ponad 100 punktów, to staną się zupełnie niewrażliwi na nasze obrażeni.

Destiny_SoU_Calendar_EN
Kalendarz eventów w Twierdzy Cieni

Poza tym, zmianom ulegną wartości obrażeń. Jak w przypadku wielu innych gier MMO, wraz z rozwojem postaci na przestrzeni lat zadajemy coraz większe obrażenia - a liczby reprezentujące ataki przekraczają nieraz dziesiątki tysięcy. Twórcy chcą to ograniczyć, dlatego wartości liczbowe zostaną zmniejszone. Punkty zdrowia wrogów zostaną oczywiście do tych zmian dostosowane, chodzi bowiem o zmiany w interfejsie - w liczbach, które widzimy na ekranie.

Poza tym, Bungie osłabi też niektóre legendarne rodzaje broni, które okazały się nieco zbyt silne. Twórcy chcą pogodzić dzięki temu rozgrywkę PvE i starcia PvP w Tyglu. Dotyczy to broni kategorii Pinnacle, czyli tych najpotężniejszych. Zbalansowane zostaną ich perki.

Bungie przypomina, że cały ekwipunek graczy od 1 października zostanie podniesiony do 750 poziomu Mocy. Po osiągnięciu poziomu 950 w tradycyjny sposób, jedynym sposobem na jego zwiększanie będzie zdobywanie broni Rytualnych - najlepszych nagród z Tygla i innych wyzwań.

Poza tym, maksymalny limit waluty Glimmer wyniesie 250 tysięcy, a Bright Dust będziemy zdobywać także w PvP. Bronie słabsze od legendarnych, które będziemy otrzymywać w nagrodę podczas levelowania, nigdy nie będą słabsze od naszego poziomu mocy o więcej niż 3 punkty.

Pełna lista zmian w nadchodzącej aktualizacji: This Week at Bungie

Następnie: PS5 pomoże graczom w rozgrywce? Sony zarejestrowało patent "asystenta PlayStation"

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami